19 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags Putin

Tag: Putin

Macron-Putinit: Qasja humanitare të garantohet sa më shpejt, njerëzit janë në...

Presidenti i Francës Emmanuel Macron i ka bërë thirrje homologut të tij rus, Vladimir Putin, që Kremlini të përdorë influencën e tij për të...

Turqia, marrëveshje armësh me Rusinë, paguan 2.5 mld $ për sistemin...

Turqia ka firmosur një marrëveshje armësh me vlerë 2.5 miliardë dollarë me Rusinë, në këmbim të marrjes së sistemit anti-raketor rus S-400. Kjo lëvizje...

Erdogan dhe Putin së bashku për një marrëveshje raketash

Presidenti Rexhep Taip Erdogan ka bërë të ditur se Ankaraja i ka paguar tashmë një shumë paraprake Rusisë në lidhje me një marrëveshje që...

Putin i trembet një përshkallëzimi të konfliktit, fajëson SHBA për presion...

Presidenti rus, Vladimir Putin komentoi përmes një artikulli tensionet e përshkallëzuara së fundmi në Gadishullin Korean. Në artikullin e publikuar në faqen zyrtare të Kremlinit,...

Putin firmos dekretin që zgjat deri në 1 janar 2019 sanksionet...

Kreu i Kremlinit, Vladimir Putin, ka firmosur dekretin presidencial për zgjatjen e sanksioneve, ndaj vendeve që kundërshtuan Rusinë dhe vendosën saksione ndaj saj, pas...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!