13 C
Tirana
05/06/2020
Home Tags Qeveria Rama

Tag: Qeveria Rama

Në Berlin u vulos fundi i ciklit të ‘qeverisë Rama’

Fitim Zekthi Samiti i Berlinit ishte goditja më e rëndë që ka marrë kryeministri Rama në këto gjashtë vite në detyrë në lidhje me përkrahjen...

Komisioni Europian do të hetojë qeverinë Rama për Aeroportin e Vlorës...

Komisioni Europian do të nisë një hetim të prokurimeve me 'ligje speciale' të qeverisë Rama për dy vepra, ndërtimin e Aeroportit të Vlorës dhe...

Portreti i Ramës dhe i qeverisë së tij si portreti i...

Fitim Zekthi Gjithnjë është folur shumë dhe në mënyra të ndryshme  për pushtetin, por ajo që thotë From se ai është i rrënjosur tek dobësia...

“Politico.eu”: Avramopoulos polemika për skandalin “Novartis” në një kohë kur takohet...

Prestigjiozja evropiane ‘Politico.eu’ i ka kushtuar sot vëmendje përplasjes së Komisionerit të BE-së për Migracionin, Dimitris Avramopoulos, me autoritetet greke, për skandalin “Novartis”. Avramopoulos akuzohet...

“Rama 2” do të përballet me faturën 5 miliardë lekë të...

Jo vetëm zjarret e shumta, dëmet e mëdha finaciare që kanë shkaktuar, por edhe kriza energjetike do të ketë pasoja financiare për buxhetin e...

Rama i rikthehet formatit të qeverive komuniste, pak ministra, shumë drejtorë…

Prej javësh qarkullon lajmi se Qeveria e re e Kryeministrit Edi Rama do të ketë më pak kabinete ministrore. Vetë Rama premtoi reformë të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!