27 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Qeveria tranzitore

Tag: qeveria tranzitore

Kastrioti Islami vetëpërjashtohet si kandidat për kryeministër i një qeverie tranzitore

Emri i Kastriot Islamit ka qarkulluar së fundmi në korridoret e politikës si një kandidat për kryeministër të një qeverie tranzitore, si mundesia e...

Hapat e Partisë Demokratike për krizën, Basha bën lëvizjen e radhës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të zhvillojë nesër një mbledhje me aleatët për të përcaktuar aksionet e radhës të opozitës së bashkuar. Takimi...

Qeveria tranzitore/ Gjiknuri në emër të mazhorancës: Dëmton demokracinë në vend

Kryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, deklaron se pretendimet e opozitës për qeveri tranzitore janë të papranueshme. Sipas ish-ministrit, nëse instalohet kjo metodologji në...

Platforma e qeverisë tranzitore, Alibeaj u kërkon tre analistëve të jenë...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj shprehet se platforma e qeverisë tranzitore duhet analizuar më thellë dhe me një racionalitet më të plotë. Në emisionin...

Sa afat do ketë Qeveria tranzitore? Basha: Mjaftueshëm sa për të...

Opozita nuk ka preferuar të përcaktojë në platformën e shpalosur sot, afatin që do duhet të ketë Qeveria tranzitore. I pyetur gjatë konferencës, Basha...

10 detyrat e Qeverisë tranzitore; shpaloset propozimi i PD-së dhe aleatëve...

Partia Demokratike dhe partitë aleate kanë shpalosur sot propozimin për zgjidhjen e krizës politike ku ndodhet vendi. Opozita ka vendosur kusht largimin e Edi...

Opozita sqaron zyrtarisht objektivat që kërkon të arrijë me krijimin e...

Marrëveshja e nënshkruar midis Partisë Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe partive të tjera aleate ka zbardhur edhe objektivat që këto forca politike kërkojnë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!