19 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Raketa

Tag: raketa

Sulm me raketa në bazën ajrore në Irak, plagosen katër oficerë

Tetë raketa katjushka goditën bazën ajrore “Balad” në Irak mbrëmjen e sotme, duke plagosur katër oficerë irakianë të forcave ajrore. Lajmi u bë i...

22 raketa balistike dhe asnjë viktimë, a u shmangën qëllimisht dëmet...

Dalin imazhet satelitore që tregojnë pasojat mbi bazat ushtarake të SHBA në Irak, të sulmuara të mërkurën herët në mëngjes me orën lokale nga...

Irak/ Dy raketa bien afër ambasadës amerikane në Bagdad

Dy raketa katjushka shpërthyen brenda territorit të fortifikuar të “Zonës së Gjelbër” afër ambasadës amerikane në kryeqytetin e Irakut, Bagdad. Tensionet mes amerikanëve dhe...

Vrasja e gjeneralit Qasem Soleimani, Irani sulmon me raketa balistike dy...

Irani ka sulmuar me më shumë se një duzinë raketash në dy baza irakiane që strehojnë trupat amerikane pas paralajmërimeve për hakmarrje pasi SHBA...

SHBA paralajmëron Serbinë se do vendosë sanksione për shkak të raketave...

SHBA ka paralajmëruar Serbinë se do të aplikojë sanksione, nëse pranon që të marrë sistemin e sofistikuar të raketave kundërajrore nga Rusia. Në muajt...

Turqia gati të blejë të tjera armë nga Rusia, por kjo...

Nuk ka qenë kot vizita e presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan në Rusi. në takimin me homologun Vladimir Putin, ai ka diskutuar për...

Turqia në pritje të dërgesës së parë të raketave ruse

Turqia do të marrë në dorëzim dërgesën e parë të sistemit raketor rus në javën e ardhshme. Raketat ruse kanë qenë arsyeja e tensionimit...

Tensionohen marrëdhëniet, Rusia lëshon raketa mbi flotën ukrainase, Poroshenko kërkesë OKB-së...

Presidenti i Ukrainës Petro Poroshenko ka propozuar vendosjen e ligjit ushtarak pas tensioneve me Rusinë. Forcat ruse qëlluan me raketa në drejtim të tre anijeve...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!