34 C
Tirana
03/08/2020
Home Tags Rama

Tag: rama

Metën, Bashën apo Berishën? Rama tregon ‘guston’ për kundërshtarët politik: Shtabi...

Kryeministri Rama i ka qëndruar etiketimit të bërë ndaj Metës si “Opozita Presidenciale”. Në një intervistë për “Pa Protokoll”, Rama deklaroi se veprimet e...

‘Ndryshimet kushtetuese, për t’i dhënë Ramës mandatin të tretë qeverisës’, Kryemadhi:...

“Edi Rama mund të kërkojë të ngelet dhe me barrë, por nuk ngel dot”, kështu është shprehur kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ndërsa komentonte...

“Ule pak dozën se nuk shpëton dot nga burgu”, Paloka i...

“Ule pak dozën se nuk shpëton dot nga burgu”, ky është mesazhi që i jep nënkryetari i PD, Edi Paloka, kryeministrit Edi Rama, në...

“Mos humb kohë me dokrra”, Rama i ‘shtrin dorën’ Bashës: Le...

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së Bashës, i cili ftesës së kreut të qeverisë do t’i përgjigjej me frazën“vendi yt pas zgjedhjeve të...

COVID-i ‘detyron’ mbledhjen e Samitit të Ballkanit, Rama thirrje liderëve për...

Kryeministri Rama ka marrë pjesë në samiti rajonal i liderëve të Ballkani Perëndimor, i mbledhur on-line ditën e sotme për të forcuar bashkëpunimin rajonal...

Vasili publikon videon e Ramës, akuza kryeministrit: Kryemashtruesi që mortjen e...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili vijon sulmet ndaj kryeministrit Rama. Përmes postimit të një video-je të kryeministrit gjatë një fjalimi nga foltorja e Kuvendit...

“Asnjë paketë për rimëkëmbjen e biznesit”, Agron Shehaj: Mosveprimi është kriminal

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka reaguar së fundi rreth situatës në të cilën ndodhet ekonomia dhe biznesi në Shqipëri, pas situatës së...

Regjisori Budina kërkesë publike Ramës: Më lejo të jap shfaqje në...

Regjisori dhe aktivisti i lëvizjes “Aleanca Për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar”, Edmond Budina, i ka bërë kryeministrit Rama një kërkesë publike teksa i kërkon...

Listat e hapura dhe ndryshimet kushtetuese, Yuri Kim dhe Soreca zvillojnë...

Ndërkohë që në Kuvend mazhoranca po prezanton raportin final të Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, dhe...

“Hajdutë të çertifikuar që flasin në ’emër’ të popullit”; Vasili akuza...

“Hajdutet e çertifikuar të votave flasin ne "emer" te popullit!?”, kështu është shprehur nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, në adresë të kryeministrit Rama dhe...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!