27/02/2020
Home Tags Ramush Haradinaj

Tag: Ramush Haradinaj

Haradinaj letër të hapur Kurtit: Albin, të lutem mos e largo...

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi pak ditë më parë se qeveria e drejtuar prej tij dhe LDK nuk do heqë tarifën...

Koalicion me Albin Kurtin? Haradinaj i prerë: Asnjë komunikim, ai është...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së sotme me qeverinë ka dhënë një deklaratë për mediat. Teksa është pyetur nga gazetarët mbi...

Rama asnjë fjalë për 21-vjetorin e masakrës së Reçakut, por nis ‘betejën’...

Në ditën kur masakra e Reçakut, një nga ngjarjet që tronditën mbarë opinionin ndërkombëtar shënon 21 vjet, kryeministri Edi Rama jo vetëm që nuk...

Tjetër dorëheqje, Haradinaj lë postin e kryetarit të AAK-së

Disa muaj më parë parë Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës. Një tjetër dorëheqje vjen nga ai. Mediat kosovare raportojnë...

Tërmeti/ Meta telefonon Haradinajn, i kërkon ndihmë për ekipe emergjence shtesë

Presidenti i Ilir Meta ka telefonuar këtë mëngjes kryeministrin në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj për ndihma ekstra nga Kosova, pas situatës së rëndë...

‘Përplasjet’ e Ramës me të gjithë kryeministrat e Kosovës, raporte të...

Debatet me liderët e Kosovës nuk kanë qenë të rralla për kryeministrin Edi Rama. Madje, pavarësisht deklaratave për projekte të përbashkëta e me përfitime të...

“Do ta hedh në gjyq”, vjen reagimi i parë i Haradinajt:...

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama paralajmëroi në emisionin ‘Opinion’ se do të hidhte në gjyq kryeministrin në ikje të Kosovës, Ramush Haradinaj, vjen...

“Do ndanin Kosovën për 10 mld euro”/Cili ishte skenari Rama-Thaçi- Vuçiç...

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që të hedhë në gjyq kryeministrin në detyrë të Kosovës Ramush Haradinaj. Ky i fundit deklaroi pak ditë më...

Si dukej Albin Kurti, Ramush Haradinaj dhe Vjosa Osmani kur ishin...

Sot janë emra të njohur të politikës në Kosovë. Mediat në Kosovë, kanë publikuar foto të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, kryesuesit të zgjedhjeve të parakohshme, Albin...

Jo vetëm Zaev/ Këtë vit në zgjedhje të parakohshme shkuan edhe...

Gjatë këtij viti, disa vende të rajonit preferuan të shkojnë drejt zgjedhjeve të parakohshme, duke u hapur rrugë zgjidhjes së krizave politike. Kështu, e para...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!