17 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Ramush Haradinaj

Tag: Ramush Haradinaj

Zgjedhjet në Kosovë, Haradinaj: Dorëheqja ime u vërtetua që ishte veprim...

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përshëndetur rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë, të cilat u zhvilluan si rezultat i dorëheqjes...

Nis ndërtimi i stadiumit 30 mijë vendësh në Kosovë, pa kullë...

Në Kosovë kanë filluar punimet për ndërtimin e një stadiumi të ri kombëtar në Bërnicë, 7 km larg Prishtinës. Shiriti i punimeve të ‘Dardania...

Mesazh edhe Ramës? Haradinaj: Kosova në zgjedhje të parakohshme, dërgoi sinjal...

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar sot për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë ende pa mbaruar mandati kushtetues. Me 89 vota pro, një kundër...

“Europa e bashkuar me Ballkanin Perëndimor”, Haradinaj mesazh Merkel: Kosova është...

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përshëndetur deklaratën e kancelares ANgela Merkel, e cila tha nga Hungaria se “Europa bashkohet kur të...

Haradinaj kthehet në Kosovë, nesër mbledhje me qeverinë

Ramush Haradinaj ka një javë që nuk mban më postin e kryeministrit të Kosovës, pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale për t’u...

‘Cila është e vërteta që Haradinaj u thirr në Hagë dhe...

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar disa fakte, të cilat sipas tij janë çelësi i thirrjes në Hagë dhe dorëheqjes të ish kryeministrit të...

Merret në pyetje në Hagë, flet pas intervistimit Ramush Haradinaj: Nuk...

Ka përfunduar intervistimin e parë në Gjykatën Speciale të Hagës ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Pas intervistimit, Haradinaj ka folur për mediat, duke pohuar...

Ramush Haradinaj niset drejt Hagës, mesazhi që përcjell para largimit

Sot, ish kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është nisur për në Hagë, ku do të pyetet nga Dhomat e Posaçme si i dyshuar për...

Qau vërtetë apo lot krokodili? Betohet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për momentin kur u ‘tradhëtua’ nga lotët në konferencën për shtyp ku lajmëroi dorëheqjen nga posti. “Më erdhi...

Para nisjes në Hagë/ Haradinaj falenderon Moisiun, por jo Ramën

Në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar dorëheqjen dhe raportet me homologun Edi Rama. Haradinaj zbulon se ka pasur shumë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!