12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Ramush Haradinaj

Tag: Ramush Haradinaj

Kosova në krizë politike, Ramush Haradinaj ‘nuk i hyn në hak’...

Prej muajsh Kosova ndodhet në një krizë politike të thellë, fundi i së cilës nuk shihet ende. Megjithatë, kandidati për kryeministër i koalicionit fitues,...

Surpriza në Prishtinë, “koalicioni i UÇK” propozon Haradinajn për kryeministër

Ramush Haradinaj nuk ka qenë kurrë më parë pranë postit të kryeministrit se sa është sot. PDK e Kadri Veselit ka pranuar të hyjë në...

Këta janë 4 kandidatët për kryeministër të Kosovës

Për herë të parë që pas pavarësisë Kosova nuk do të ketë pjesë të garës për kryeministër ish-liderin e UÇK-së, Hashim Thaçi, i cili...

Lirimi i Haradinajt, Serbia nuk respekton vendimin e gjykatës, ndalon hyrjen...

Serbia e ka patur të vështirë të pranojë vendimin e gjykatës franceze, e cila hodhi poshtë kërkesën e saj për ekstradimin e ish-kryeministrit të...

Mediat botërore shkruajnë për lirimin e Haradinajt

Lirimi i ish-kryeministrit të Kosovës dhe njëherësh kryetar i AAK-së ka zënë vend edhe në mediat botërore. Agjencia britanike e lajmeve Reuters shkruan se gjykata...

Ministria e Jashtme e Shqipërisë përshëndet vendimin për Haradinajn, reagon ashpër...

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka përshëndetur vendimin e gjykatës franceze për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në reagimin e MPJ-së thuhet se...

Rama uron lirimin e Haradinajt, Qeveria e Serbisë në mbledhje urgjente

Kryeministri Edi Rama ka uruar lirimin e Ramush Haradinajt nga gjykata franceze. Me anë të një reagimi në ‘Twitter’, Rama thekson se Haradinaj zbret...

Foto/ Pas lirimit të Haradinajt nis festa në Kosovë

Pas vendimit të Gjykatës së Colmar e cila rrëzoi kërkesën e Serbisë dhe la të lirë ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj ka nisur festa...

Presidenti Thaçi i pari që reagon pas lirimit të Ramush Haradinajt

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është i pari zyrtar i lartë që reagon pas vendimit të Gjykatës së Colmar për lirimin e ish-kryeministrit Ramush...

Ramush Haradinaj i lirë, Gjykata franceze rrëzon kërkesën e Serbisë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është lënë i lirë sot nga Gjykata franceze, e cila rrëzoi kërkesën e Serbisë për ekstradim. Haradinaj është i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!