18/02/2020
Home Tags Real madrid

Tag: real madrid

ZYRTARE: Mbrojtësi i Realit nuk gjen rehati, transferohet te rivalët e...

Real Madridi nuk e ka në plane mbrojtësin Jesus Vallejos. 23-vjeçari la huazimin te Wolves, pasi nuk arriti të depërtonte dhe u rikthye në...

Reali tremb Arsenalin, kërkon lojtarin më surprizues të sezonit

Gabriel Martinelli është befasia më e bukur e këtij sezoni në Premier League. Sulmuesi 18-vjeçar i Arsenalit ka shënuar 10 gola deri tani. Paraqitjet pozitive...

Lista: Zidane i habit të gjithë, lë 4 titullarë jashtë ekipi

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka publikuar listën e ekipit të tij për ndeshjen e radhës kundër Unionistas de Salamaca që do të...

Zyrtare: Reali arrin akordin me lojtarin e parë për këtë merkato...

Lojtari i parë i Real Madridit këtë merkato janari quhet Reinier Jesus Carvalho. Ai ka firmosur një kontratë 6-vjeçare me klubin madrilen. 18-vjeçari është transferuar...

Te Sevilla acarohen pas humbjes me Realin: Duhej të nxirrnim lojtarët...

Ndeshja e sotme Real Madrid - Sevilla nuk ishte normale. Me një gol të anulluar në pjesën e parë nga VAR dhe një tjetër...

Kush është lojtari që e ka mahnitur krejtësisht trajnerin Zidane?

Real Madrid sot vuajti, por fitoi ndaj Sevillas me shifrat 2-1. Golat e fitores u shënuan nga Casemiro, edhe pse ai luan si mesfushor...

Fitore me vuajtje kundër Sevilla-s, Realin e nderon Casemiro

Real Madrid sot fitoi 2-1 ndaj Sevilla-s. Skuadra e drejtuar nga Zidane vuajti në pjesën e parë, ku nuk e gjeti dot rrugën e...

Mesazhi për Valverden, Zidane flet për Barcelonën e Setien

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur para ndeshjes kundër Sevillas. Ai shprehu keqardhjen e tij për largimin e Ernesto Valverdes nga skuadra...

“Mësova anën e errët”, – nga vuajtjet në luks, rrëfet mesfushori...

Të luash te Real Madridi është një ëndërr dhe jo çdo kush mund ta arrijë atë stad. Mesfushori i "Los Blancos", Casemiro, ka folur...

Ramos tregon si mposhtet Atletico, kapiteni nervozohet në konferencë

Kapiteni i Real Madrid-it, Sergio Ramos, ka folur para ndeshjes finale të Superkupës. Ai e vlerëson shumë ekipin e Atletico Madrid-it, por nuk është...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!