26 C
Tirana
05/06/2020
Home Tags Real madrid

Tag: real madrid

Real Madrid fiton Botërorin e Klubeve , 5 trofe për 2017

Real Madrid është shpallur kampion i dyfishtë i botës për klube. Në finalen e zhvilluar në Abu Dhabi ndaj ekipit brazilian të Gremios, fituesit të...

Foto që po bën xhiron e botës, dikur pozonte para jahtit...

Një foto e shkrepur vite më parë është përhapur me shpejtësi në rrjetet online. Bëhet fjalë që Marco Asensio, 21-vjeçarin që luan sot për...

Incidenti që ndodhi në stadiumin e Shkupit, tifozi hyri në fushë...

Gjatë ndeshjes së Superkupës së Europës, e zhvilluar në stadiumin e Shkupit midis Real Madridit dhe Manchester United, një tifoz ka arritur të hyjë...

R.Madrid përballë Manchester United, luhet sot dueli i madh i superkupës...

Do të zhvillohet sot në mbrëmje finalja e madhe superkupës së Europës. Stadiumi  “Filipi i 2-të” në Shkup do të mirëpresë kampionen në fuqi...

Juventus – Real Madrid, analiza ekonomike e dy skuadrave finaliste të...

Mbrëmja e 3 qershorit do të njohë Kampionen e re të Europës. Në Kardif do të zbresin në fushë Real Madrid dhe Juventus. Spanjollët do...

Derbi i Madridit në gjysmëfinalen e Champions League, Monaco sfidon Juventusin

Shorti i gjysmëfinales së Champions League ka vendosur përballë njëra-tjetrës dy ekipet madrilene, të cilat do të kërkojnë me çdo kusht finalen e madhe. Real...

Ronaldo arrin 100 golat në Europë, i jep fitoren Realit ndaj...

Cristiano Renaldo  i dha fitoren realit me dy golat e tij spektakolarë që e bëjnë atë futbollistin e parë që arrin shifren e 100...

Real Madrid i befason të gjithë me portierin e ri

Drejtuesit e Real Madridit ende janë në kërkim të një portieri të ri dhe alternativa që drejtuesit kanë paraqitur i ka befasuar të gjithë. Keylor...

Zinedin Zidane: Nuk do ta drejtoj kurrë Barcelonen

Tranjeri i Real Madrid, francezi Zinedin Zidane ka deklaruar në një konferencë për shtyp se ai kurrë nuk do ta drejtojë ekipin e Barcelonës. Gjatë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!