11 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Reforma zgjedhore

Tag: reforma zgjedhore

Reforma Zgjedhore/ Zbardhen propozimet e opozitës: Nga identifikimi te votimi elektronik

Zbardhen propozimet e opozitës jashtëparlamentare për Reformën Zgjedhore, nisur nga rekomandimet prioritare të ODIHR për zgjedhjet e lira. Opozita propozon identifikim, votim dhe numërim elektronik,...

Një pakt PS-PD kundër SPAK? Pse të huajt janë të shqetësuar...

Gazetat pranë opozitës flisnin sot për 'krisjen e parë' pas paktit paraprak të arritur për reformën zgjedhore mes qeverisë dhe opozitës që çoi edhe...

Nga diskutimet për sistemin te krimet zgjedhore, zbardhet axhenda e punës...

Zbardhet kalendari i punimeve për Reformën Zgjedhore. Në takimin e dytë mes 4 palëve PD, PS, LSI dhe Rudina Hajdarit, si dhe përfaqësues të...

Këshilli politik për Reformën Zgjedhore, zbardhen emrat e ekspertëve të opozitës

Pas marrëveshjes së arritur mes palëve politike në lidhje me ‘Reformën Zgjedhore’ është formuar Këshilli Politik me përfaqësues nga të gjitha partitë për të...

Opozita nuk po gabon me ‘Marrëveshjen’, ka gabuar para saj

Preç Zogaj Reforma zgjedhore është një nga nëntë kërkesat e Bundestagut gjerman për Shqipërinë. Edhe sikur kjo të ishte arsyeja e vetme, opozita nuk duhej...

Reforma Zgjedhore/ Sot mbledhja e parë e Këshillit Politik, nga kush...

Një ditë pasi kreu i PD Lulzim Basha sqaroi para gazetarëve se tryeza me dy bashkëkryetarët e Komisionit Zgjedhor Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari,...

Pakti për ‘Zgjedhoren’, kushtet e sfumuara të opozitës jashtëparlamentare dhe të...

PD, PS, LSI dhe Rudina Hajdari nga opozita brenda Parlamentit u ulën dje në një tryezë të përbashkët në sajë të Reformës Zgjedhore. Takimi katërpalësh...

Marrëveshja/ Analisti: Opozita i ka humbur të gjitha, e pamoralshme ulja...

Politologu i njohur, Afrim Krasniqi ka komentuar marrëveshjen e një dite më parë mes mazhorancës, opozitës jashtë Parlamentit dhe asaj në Kuvend, për reformën...

Nuk firmosi pa u konsultuar, Rudina Hajdari reagon një ditë pas...

Rudina Hajdari, bashkëkryetare e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore dhe përfaqësuese e opozitës parlamentare ka reaguar një ditë pas marrëveshjes mes PS, PD...

A do të ketë zgjedhje të parakohshme pas marrëveshjes për zgjidhjen...

Ndërsa kreu i PD, Lulzim Basha përsëriti sërish dje se zgjidhja e krizës politike do të vinte vetëm përmes zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!