10 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Reforme

Tag: reforme

Soreca: BE-ja mbështet reformën në drejtësi, 2020-a do të jetë vit...

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca deklaroi se unioni e mbështet plotësisht reformën në drejtësi, që sipas tij është rruga e vetme për...

Alibeaj: Damianin e kemi kapërdirë për t’ju ofruar shqiptarëve zgjedhje të...

Anëtari i grupit të punës së opozitës së bashkuar për draftin e reformës Enkelejd Alibeaj beson se reforma zgjedhore do të finalizohet me sukses...

Luarasi: Tryeza për reformën të jetë më e gjerë, njerëzit i...

Iris Luarasi mendon se marrëveshja e arritur mes palëve për Reformën Zgjedhore është mjaft pozitive, e madje tryeza duhet që të jetë edhe më...

Spaho: Nëse shumica zvarrit reformën zgjedhore, i përgjigjemi me protesta

Nënkryetari i PD-së Edmond Spaho deklaroi se angazhimi i vetëm i opozitës së bashkuar do të jetë Reforma Zgjedhore. Ai tha se në përputhje...

“Parlamentit ia ka marrë k…t Rama dhe ia ka shtrydhur” /...

Gazetari Armand Shkullaku mendon se parlamenti shqiptar është jofunksional dhe se kontrollohet nga kryeministri Edi Rama. Ai tregon edhe sistemin që i shkon për...

Lubonja: Opozita iu dorëzua sistemit, ka bërë vetëm rolin e fasadës

Analisti Fatos Lubonja mendon se opozita e bashkuar ka disa kontradiksione në retorikën e saj. Ai analizon marrëveshjen me shumicën, ndërkohë që mendon se...

Komisioneri për Zgjerimin i BE-së: Mirëpres marrëveshjen për reformën zgjedhore

Komisioneri evropian për Politikat e Fqinjësisë së BE-së dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka quajtur konstruktive bisedimet me përfaqësuesit e opozitës. Ai mbështet një marrëveshje...

Ngjela shpjegon marrëveshjen: Basha është i trembur, me Ramën nuk shpëtojnë...

Avokati Spartak Ngjela e shikon marrëveshjen zgjedhore midis Edi Ramës dhe Lulzim Bashës si aktin e parë të komedisë. Ai jep shpjegimin se përse...

Ben Andoni: Bazat e takimit për reformën zgjedhore u hodhën që...

Analisti Ben Andoni mendon se bazat për takimin mes PS-së, PD-së dhe LSI-së u hodhën që në vjeshtë, por kjo u shty për shkak...

Fevziu për reformën zgjedhore: Nuk kishte zgjidhje tjetër përveç kësaj marrëveshjeje

Gazetari Blendi Fevziu mendon se nuk kishte asnjë zgjidhje tjetër për pozitën dhe opozitën përveçse të uleshin në tryeze për reformën zgjedhore. Ai shtoi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!