21 C
Tirana
23/09/2020
Home Tags Rexhep Taip Erdogan

Tag: Rexhep Taip Erdogan

Erdogan kërkon ndihmë nga SHBA: Turqia nuk mund të përballojë një...

Turqia nuk mund t'i bëjë ballë një fluksi të ri migrantësh nga Siria, tha presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. "Tashmë është e pamundur që Turqia...

Memoriali, analisti amerikan: Qeveria shqiptare, vegël e Erdoganit

Analisti amerikan, Alon Ben-Meir, njohës i mirë i rajonit, ka kritikuar qeverinë shqiptare për ngritjen e memorialit kushtuar viktimave të grushtit të Shtetit në...

Rama vizitë ‘blic’ Ergodanit. Ka lidhje me takimin e presidentit turk...

Kuvendi mbyll punimet për këtë sesion parlamentar me një axhendë të ngjeshur për shqyrtim dhe miratim, por Kryeministri gjatë gjithë seancës nuk ishte i...

Erdogan i kërkon BE të hap negociatat për Shqipërinë. Argumentet

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, deklaroi se hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nga BE, do të ndikonin në zhvillimin...

Presidenti Meta pritet në takim nga homologu turk, Rexhep Taip Erdogan

Presidenti Ilir Meta, është pritur në një takim në Stamboll nga homologu i tij turk, Rexhep Taip Erdogan, ku ndodhet për inagurimin e xhamisë...

Rezultatet paraprake: Erdogan pranë fitores së zgjedhjeve që u shoqëruan me...

Mbi 57 milionë shtetas votuan sot në zgjedhjet lokale në Turqi, të konsideruar si një test për popullaritetin e presidentit Rexhep Taip Erdogan. Mediat shtetërore...

Shënim/ Historia e betejës 10 vjeçare të Komunitetit Mysliman me Turqinë....

Opinioni publik shqiptar dhe i huaj është spekuluar me fushata dezinformimi mediatik, nga një shtet i huaj, Turqia me anë të ambasadës së vet...

Erdogan kritika SHBA-së: Paqartësi lidhur me tërheqjen ushtarake nga Siria

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se administrata e presidentit amerikan Donald Trump nuk duket se ka shfaqur qëndrim të unifikuar mbi tërheqjen...

Media greke: Xhamia në Tiranë, rruga e Erdoganit për të hyrë...

Ndërtimi nga Turqia i xhamisë më të madhe të Ballkanit në Tiranë, është pjesë e një projekti në zbatim për përdorimin e fesë si...

Fondacioni i mbështetur nga Erdogan: Qeveria të na kalojë shkollat e...

Fondacioni Maarif, i mbështetur nga qeveria e Turqisë dhe veçanërisht nga Presidenti Erogan, ka nisur aktivitetin e tij ne Shqipëri, si alternative ndaj institucioneve...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!