25 C
Tirana
10/08/2020
Home Tags Riatdhesim

Tag: riatdhesim

Riatdhesohen 31 shqiptarë nga Franca dhe Belgjika, kishin kërkuar azil

Tridhjetenjë shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë dhe Belgjikë u riatdhesuan ditën e sotme në Shqipëri. Operacioni u krye në bashkëpunim mes...

Kosova, shembull suksesi në riatdhesimin e luftëtarëve të Shtetit Islamik

Koordinatori amerikan për kundërterrorizmin, ambasadori Nathan A. Tales, thotë se Kosova është një nga vendet e para në riatdhesimin e qytetarëve të vetë, që...

Kërkuan azil në Francë, riatdhesohen 29 shqiptarë

Njëzetenëntë shqiptarë u riatdhesuan ditën e sotme nga Franca, ku kishin shkuar për të kërkuar azil. Shqiptarët kishin kërkuar vullnetarisht rikthimin në atdhe. Edhe pse...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!