27/01/2020
Home Tags Roma

Tag: roma

Shaqiri joshet nga Serie A, klubi i madh e do në...

Roma nuk arriti të shkëmbente Leonardo Spinazzolan me Matteo Politanon e Interit. Një dështim që lë gjurmë të forta te skuadra verdhekuqe. Ata nuk...

Dopietë nga Pellegrini, Roma pret biletën për të sfiduar Juventusin

Roma sonte mposhti 2-0 Parmën në Kupën e Italisë, teksa është kualifikuar në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Juventusi do të jetë ndalesa e...

Betejë penalltish, Roma-Juve mbyllet me fitoren e bardhezinjve

Juventusi është zyrtarisht plus dy pikë nga Interi ndjekës në tabelën e renditjes së Serie A! Skuadra bardhezi sonte fitoi 2-1 ndaj Romës duke...

Juventusi “shemb” Romën në 10 minuta, shënon mbrojtësi turk!

Juventusi nuk vonon, kur ka ndeshje të vështira. Skuadra bardhezi është në avantazh të dyfishtë përballë Romës. Mbrojtësi Merih Demiral shënoi i pari në...

Europa League: Interi dhe Roma pa fat, ferr grek për Arsenalin

Europa League ka mësuar shortin për 1/32 e finalave. Turneu i dytë për nga rëndësia në Europë ka shumë interes këtë sezon se mban...

Totti: Interi të tremb prej trajnerit, Juventusi nuk e do titullin

Legjenda Francesco Totti sheh një rival shumë të fortë në Serie A, Interin. Sipas tij, nëse Antonio Conte ia del të fitojë titullin nuk...

Shterpësi në Inter-Roma, kryendeshja e javës mbyllet pa gola

Interi dhe Roma sonte duhej të luanin një super ndeshje, si kartolinë për Serinë A, por nuk ndodhi kështu. Ndeshja u mbyll në barazim...

Benatia: Më donte Milani, por edhe te Juventusi mund të rikthehesha

Medhi Benatia la Juventusin për një ofertë "bombastike" nga Katari 10 muaj më parë, por duket se ka qenë pranë transferimit te Milani. Lajmin...

Ka dy opsione se si Hysaj mund të shkojë te Roma

Elseid Hysaj po pret janarin, sepse duket i sigurt për transferimin te Roma. Napoli do të jetë thjesht një ish-skuadër për të, sepse nuk...

Akord paraprak agjent-drejtor sportiv, Hysaj ndryshon skuadër në janar

Elseid Hysaj mund të transferohet te Roma. Sipas Corriere dello Sport, klubi verdhekuq është në kërkim të një mbrojtësi të djathtë dhe shkodrani i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!