12 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Rome

Tag: rome

Kurti në Romë: Thellojmë bashkëpunimin me fqinjin më të madh të...

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albin Kurti udhëtoi në Romë, ku u takua me figura të rëndësishme të shtetit italian. Ai ishte në Ministrinë...

Banorët e prekur nga tërmeti në Laç: Nuk duan t’ia dinë...

Banorët e komunitetit rom në Laç janë shprehur se ndihen të diskriminuar nga qeveria pasi janë lënë pa strehim, pa ndihma dhe pa bonus...

Më në fund në shtëpi! Alvin Berisha mbërrin në Romë, bashkohet...

Përfundimisht larg bombave dhe kampeve të ISIS. Vogëlushi Alvin Berisha ka mbërritur këtë mëngjes në tokën italiane, aty ku është bashkuar me babain, i cili...

Arrestohet 36 vjeçarja shqiptare në Romë, u kap me 7 kg...

E mbante heroinën në një dollap, të ndarë në 13 pako. Por karabinierët italianë arritën që ta gjenin lëndën narkotike në banesën e shqiptares...

Letra e gruas që u martua me një mobilie

Nga Gentian Gaba Kjo është një histori mbi artin e humbur e të shkruarit një letër. Një histori që nis disa vite më parë në...

“Tok së bashku për Skënderbeun”, artistët shqiptarë koncert në Romë

Artistët shqiptarë me famë ndërkombëtare do të mblidhen së bashku në një koncert madhështor në datë 19 janar në orën 20:00 në teatrin “Argentina”...

Video/ Breshër, rrëshqitje dherash dhe përmbytje, disa të vdekur në Itali

Disa persona kanë mbetur të vdekur për shkak të motit të rrëmbyeshëm në Itali. Furtuna, rebeshet e forta të shiut dhe era me shpejtësi...

Shemben shkallët e metros në Romë, mediat: Plagosen 10 tifozë të...

Mediat italiane raportojnë se shkalla lëvizëse e një metroje në Romë është shembur, ndërsa kanë mbetur të plagosur 10 tifozë të CSKA së Moskës. Ata...

Video/ Drama e strehimit të familjeve rome në Sarandë vazhdon në...

Aktivistët bëjnë thirrje për investime publike për të përmirësuar kushtet e jetesës të 8 familjeve rome dhe egjiptiane të strehuara në ish godinën e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!