20/01/2020
Home Tags Ronaldo

Tag: ronaldo

Ronaldo, i pamëshirshëm: Uroj që Interi të humbasë sonte

Cristiano Ronaldo sot shënoi 3 gola në fitoren 4-0 të Juventusit ndaj Cagliarit. Sulmuesi portugez, edhe pse me topin e ndeshjes me vete për...

Juventusi fiton me poker, merita është e fenomenit Ronaldo

Cristiano Ronaldo është si vera: vetëm përmirësohet. Më saktë, ai bëhet me efikas dhe di të zgjidhë ndeshje. Sot sulmuesi portugez shënoi tre gola...

“E thashë para ndeshjes”, Ronaldo flet për miqësoren kur bindi Fergusonin

Në vitin 2003, Cristiano Ronaldos iu desh vetëm një ndeshje për ta bindur trajnerin Sir Alex Ferguson për ta transferuar te Manchester United. Ishte...

Dybala-Ronaldo, Juventusi fiton duke krijuar makinerinë e radhës

Ka Inter, por ka edhe Juventus. Kjo është antipasta e Serisë A këtë sezon, me dy skuadrat të cilat po luftojnë si macja me...

E quajnë pasardhës të CR7, Joao Felix i shkel syrin Juventusit

Joao Felix verën e shkuar u transferua për 126 mln euro nga Benfica tek Atletico Madrid dhe deri tani ka treguar se trajneri Diego...

Ronaldo nuk fitoi “Topin e Artë”, reagon Juventusi

Sot në Milano Cristiano Ronaldo u shpall Lojtari më i mirë i vitit në Serie A në “Gran Galà të Futbollit AIC”. Drejtori sportiv...

Leo Messi fiton “Topin e Artë” për herë të 6-të, CR7...

Mediat e kishin parashikuar prej ditësh. Leo Messi është fituesi i "Topit të Artë" për vitin 2019. Sulmuesi i Barcelonës nuk e fitoi dot Champions...

Van Dijk injoron Ronaldon: Pse, ky është në garë për Topin...

Virgil van Dijk sot ka thumbuar yllin e Juventusit, Cristiano Ronaldo, në mbrëmjen gala të Topit të Artë. Holandezi, i cili mbërriti bashkë me...

Del dokumenti një ditë para, Ronaldo i katërti në listën e...

Topi i Artë po krijon polemika pafund. Trofeu do të jepet më 2 dhjetor, pra nesër, por duket se fituesi dihet që tani. Bëhet...

Del Piero: Ronaldo gaboi me Sarrin, por shikojini sjelljen!

Cristiano Ronaldo nuk po kalon ditë të mira te Juventusi. Sulmuesi portugez është zëvendësuar dy herë nga trajneri Maurizio Sarri dhe ai nuk e...

LAJMET ME TE LEXUARA

error: Content is protected !!