23 C
Tirana
26/09/2020
Home Tags Ronaldo

Tag: ronaldo

Ronaldo ju ofrua një skuadre tjetër në Seria A, Juventus ishte...

Cristiano Ronaldos u zyrtarizua javën e kaluar te skuadra e Juventus, duke u bërë kështu blerja më e shtrenjtë në Itali. Por sipas asaj...

Ronaldo tek Juventus, Cuadrado heq dorë nga numri 7 për portugezin

Futbollisti i Juventusit, Juan Cuadrado, i ka uruar mirëseardhjen Cristiano Ronaldos tek bardhezinjtë me një mënyrë shumë të veçantë dhe domethënëse. Duke qenë se portugezi...

Mund t’ju rritej paga me 200 euro, punëtorët e “Fiat” në...

Punëtorët e kompanisë “Fiat” ende pa u transferuar Ronaldo te Juventus shprehen pakënaqësinë e tyre, pasi me shifrën e transferimit të portugezit paga e...

A e dini pse Ronaldo vesh gjithmonë fanellë me mëngë të...

Ka ranë vazhdimisht në sy jo vetëm loja emocionuese që dhuron në çdo ndeshje, por edhe veshja e tij ndryshe nga lojtarët e tjerë...

Eliminimi i Portugalisë nga Kampionati Botëror, flet për herë të parë...

Reagon për herë të parë, kapiteni i portugezeve, Cristiano Ronaldo pas eliminimit natën e mbrëmshme nga Kampionati Botëror. Portugalia humbi në rezultatin 2-1 përballë Uruguajit....

Përballja Uruguaji-Portugali, formacionet zyrtare

Ndeshja e dytë e fazës së 1/16 të Botërorit mes Uruguajit dhe Portugalisë, do të luhet në orën 20:00 në stadiumin “Fisht Sochi”. Amerikano-latinët vijnë...

6 gola për 1 pikë, Cristiano Ronaldo shënon tre gola

Portugalia dhe Spanja dhuruan spektakël në ditën e dytë të kampionatit Botëror. Plotë gjashtë gola u shënuan ndërsa të dyja ekipet u ndanë me...

Ronaldo “injoron” Messin si konkurrent për Topin e Artë: Mund ta...

Ndërkohë që ndodhemi vetëm një ditë larg Botërorit ‘Rusi 2018’, ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo ka folur rreth konkurrencës për trofeun e ‘Topit të...

Deklaroi se mund të largohej nga Reali, Ronaldo “hatërmbetje” me presidentin...

Pas finales së Champions-it dhe fjalëve të para që sinjalizonin lamtumirën e Cristiano Ronaldos, tashmë është media portugeze që rikthehet të flasë për të...

Fenomeni rikthehet në futboll, pranë blerjes së klubit në Spanjë

Ronaldo(Fenomeni) duket se është pranë rikthimit në futboll. Sipas “O’Globo”, 41-vjeçari është gati të investojë për blerjen e një klubi. Ronaldo ka shfaqur interes për...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!