18/02/2020
Home Tags Ronaldo

Tag: ronaldo

ADN-ja fut Ronaldon në telashe, rrezikon burgun

Cristiano Ronaldo i ka punët keq pas akuzave për përdhunim që ka marrë vitin e fundit. "The Sun" raporton se disa email kanë  rrjedhur...

Juventusi do një yll të ri, por problemi quhet Cristiano Ronaldo

Juventusi është gjithnjë një hap përpara të tjerëve. Të paktën, në Itali. Klubi bardhezi po mendon transferimin e një ylli të nivelit botëror si...

Juventusi vuan me Bolognan, por fiton dhe ruan kreun

Juventusi nuk ndalet nga askush. Skuadra bardhezi sot fitoi 2-1 me Bolognan duke ruajtur kreun e klasifikimit në Serie A. "Zonja e vjetër" kap kuotën...

Messi po ndjek rekordin e rekordeve, Ronaldo nuk ka shans

Lionel Messi është gjithmonë në ndjekje të rekordeve. Madje, thënë më mirë, janë rekordet ato që ndjekin argjentinasin. Sulmuesi i Barcelonës së shpejti mund të...

Bëjnë miliona me Instagram, kjo është lista e 5 futbollistëve kampionë

A e dini se kush janë futbollistët të cilët fitojnë më shumë nga Instagrami thjesht për një postim? Me siguri që një ide për...

Një argjentinas del kundër Messit: Nuk e meriton të quhet më...

Trajneri Gerardo Tata Martino është argjentinas, por mendon se Leo Messi nuk e ka merituar trofeun e FIFA-s si numri 1 në botë. Trajneri i...

Ronaldo, na vjen keq! Një parisien po vjen për të të...

22 gola, 22 përfshirje në gola. Ky është Kylian Mbappe, njëri nga lojtarët më premtues në futbollin botëror. Sulmuesi i PSG-së mund të konsiderohet që...

Mbappe një “kërcënim” në rekordet e futbollit, kalon Messin dhe Ronaldon

Ndonëse Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë dy figuart më të përfolura për rekordet e tyre në futboll, tashmë duket se ata duhet t’ia...

Cristiano Ronaldon mund ta kishte blerë Milani

Transferimi i Cristiano Ronaldos tek Juventusi gjatë merkatos së verës ishte një ndër ngjarjet e mëdha në botën e futbollit, që erdhi fill pas...

“Oferta” e Sportingut për ta bindur Ronaldon të mbyllë karrierën aty...

Edhe pse në moshën 34-vjeçare, Cristiano Ronaldo po kalon periudhën më kulminante të karrierës së tij dhe ish-ekipet ku është aktivizuar e kanë gjithmonë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!