34 C
Tirana
11/07/2020
Home Tags Rrezik

Tag: rrezik

Si banda e Lushnjës i rrezikoi jetën shkrimtarit Ismail Kadare

Në vitin 2005, banda e Lushnjës kishte nisur një sërë përpjekjesh për t’u hakmarrë ndaj punonjësve të Policisë së Shtetit që u kishin hapur...

Rama pas kërcënimit të Iranit: Nuk ka rrezik në Shqipëri, nuk...

Kryeministri Edi Rama nuk befasohet nga deklarata liderit suprem të Iranit, Ali Khamenei, i cili e quajti Shqipërinë “një vend të vogël dhe të...

Raportuesi gjerman i KIE-s: Shqipëria mund të gjobitet për deportimin në...

Raportuesi për Shqipërinë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës Andre Hunko deklaroi se Shqipëria mund të gjobitet dhjetëra mijëra euro për rastin e...

Vokshi paralajmëron Ramën: Hiq dorë nga paketa anti-shpifje, do ta anulojmë

Ish-kryetarja e Komisionit të Medias, Albana Vokshi duke iu referuar emisionit të RAI3 për rrezikun e lirisë së medias në Shqipëri me titullin “Gojët...

Godina e spitalit të Laçit e pasigurt, largohen pacientët dhe mjekët

Mjekët dhe pacientët e spitalit të Laçit janë larguar nga ndërtesa, pasi sipas ekspertëve ajo është dëmtuar dhe përbën rrezik. Tërmeti i 26 nëntorit...

Nadler: Me këto akuza, Trump shpallej fajtor për 3 minuta në...

Udhëheqësi i komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve Jerrold Nadler deklaroi se ekziston një çështje e fortë kundër presidentit Donald Trump. Kongresmeni u shpreh se kreu...

Mustafa Nano: Paketa anti-KÇK një lojë e rrezikshme, i trembem abuzimeve

Gazetari Mustafa Nano mendon se nisma e re e qeverisë për paketën anti-KÇK është një lojë e rrezikshme, pasi policia merr një fuqi të...

Haradinaj mendon se Shengeni ballkanik do të rrisë ndikimin rus dhe...

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, e shprehu edhe njëherë qëndrimin e tij kundër Shengenit ballkanik që do ta rrisë ndikimin e Rusisë...

Preç Zogaj tregon rrezikun e zgjedhjeve të parakohshme dhe se si...

Analisti Preç Zogaj mendon se në Shqipëri duhet që të ketë zgjedhje të parakohshme, por ato duhet që të mbahen në kohën e duhur. “Zgjedhjet...

Kosova largon rrezikun rus, pas presionit KE zgjedh si raportues Peter...

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin evropian do të jetë Peter Beyer. Kështu vendosi sot Komiteti për Çështje Politike i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!