27 C
Tirana
06/07/2020
Home Tags Rruga

Tag: rruga

Asfaltimi/ Rruga e Elbasanit me standard të ri

Bashkia e Tiranës ka përfunduar asfaltimin e rrugës së “Elbasanit”duke krijuar një standard të ri aty, pasi ka shtruar rrjetin e ri të kanalizimit. Përmes...

Gjekmarkaj tregon arsyet se përse opozita nuk duhet të vijojë rrugën...

Analisti Agron Gjekmarkaj mendon se opozita nuk ka më arsye që të vijojë rrugën protestave, pasi kriza ka dalë jashtë kufijve të vendit. Tani...

Rruga e degraduar/ Veliaj: Do mbaj premtimin e bërë në fushatë,...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, deklaroi se po vazhdon puna për rikonstruksionin e një prej rrugëve të kryeqytetit, e cila ka qenë...

Rruga e Lumit të Vlorës, punimet vazhdojnë në Lotin II

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka dhënë së fundmi detaje për një nga projektet më të diskutuara në infrastrukturë siç është rruga e Lumit të...

Banorët hapin me lopata 3 km rrugë, deputeti i PD-së: Me...

Deputeti demokrat Xhemal Gjunkshi njofton se banorët e fshatrave Dipjakë dhe Shumbat kanë hapur vetë rrugën, e cila ishte e pakalueshme për shkak të...

Shpallet kompania fituese e koncesionit për ndërtimin e rrugës Orikum-Dukat, 70...

Kompania Gjikuria është shpallur kompania fituese e cila do të ndërtojë rrugën Orikum-Dukat. Ishte kjo kompani e cila dorëzoi edhe ofertën e pakërkuar ndërsa...

Koncesioni u dyfishua; Kashar-Rrogozhinë, 670 mln euro për 44 kilometra rrugë

44 kilometrat e rrugës së re Kashar-Rrogozhinë nga 330 milionë euro që ishte planifikuar kosto në relacionin e buxhetit të vitit 2018 u rrit...

Braçe i drejtohet kreut të ARRSH-së: Drejtor i dashur, iku rruga

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka publikuar në rrjetin social Instagram fotot e dëmitimti të rrugës e cila lidh Divjakën me autostradën Fier-Lushnjë. Në...

Tiranë-Elbasan merr të tjera lekë, qeveria miraton marrëveshjen për 16 milionë...

Autostrada Tiranë-Elbasan duket se do të marrë të tjera fonde. Në mbledhjen e sotme qeveria ka miratuar marrëveshjen e huas, ndërmjet Shqipërisë dhe Fondit...

Rrugës së fshatit i del pronari, banorët rrezikojnë të mbeten të...

Rreth 80 familje të lagjes Muçaj në fshatin Peshtan-Bregas të Fierit rrezikojnë të mbeten të izoluar si pasojë e konfliktit me një banor të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!