23/01/2020
Home Tags Rudina Hajdari

Tag: Rudina Hajdari

“T’u heqim pak pushtetin kryetarëve të partive”,  Hajdari pas mbledhjes së...

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik mbi reformën zgjedhore, bashkëkryetarja e Komisionit të kësaj reforme Rudina Hajdari, tha se në tryezë nuk është...

Nuk firmosi pa u konsultuar, Rudina Hajdari reagon një ditë pas...

Rudina Hajdari, bashkëkryetare e Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore dhe përfaqësuese e opozitës parlamentare ka reaguar një ditë pas marrëveshjes mes PS, PD...

Një parti e re politike për 2020-ën? Hajdari: Disa gjëra t’i...

Rudina Hajdari, bashkëkryetare në komisionin për sistemin elektoral, në intervistën e parë për 2020-ën është ndalur te realizimi i reformës zgjedhore.  “2020 do jetë patjetër...

Ekstradimi i ‘gylenistit’ në Turqi, Hajdari: Akt politik që shkel të...

Deputetja e grupit parlamentar demokrat, Rudina Hajdari, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale sa i përket ekstradimit të shtetasit turk...

“Më the Rudinë, do kesh goditje”, Rama replikon me Hajdarin: Je...

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me deputeten Rudina Hajdari lidhur me paketën anti-shpifje, që sot pritet të miratohet në parlament. Hajdari tha se kjo paketë...

Rama kërkoi të shemben pa vonesë, Hajdari: Akt kriminal, janë prova...

Ndërsa kryeministri Edi Rama insistoi edhe sot në mbledhjen e qeverisë që objektet e cilësuara sipas ekspertëve si të pabanueshme pas tërmetit të 26...

“Në lidhje me këtë pykë”, Rudina Hajdari e “humb” sërish gjatë...

Këtë herë, teksa ka kërkuar një marrëveshje...

Kuvendi voton anëtarët e Kushtetueses, Hajdari: Kemi lista problematike; Ruçi: Të...

Seanca parlamentare ka nisur direkt me diskutimin mbi anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Kryetarja e Grupit Parlamentar Demokrat, Rudina Hajdari e ka cilësuar listën problematike dhe...

Denoncimi i Hajdarit, gazetari: Kërcënimi është bërë brenda kryesisë së Kuvendit

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë më shumë detaje lidhur me denoncimin e deputetes Rudina Hajdari. Dje në Kuvend ajo denoncoi se është kërcënuar në zyrë...

“Më kërcënuan në zyrë”, kush është deputeti dhe ‘gangsterët’ që denoncoi...

Sot, kryetarja e Grupit Parlamentar Demokrat, Rudina Hajdari ka bërë një denoncim të fortë në seancën parlamentare. Nga foltorja e Kuvendit ajo tha se është...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!