32 C
Tirana
05/07/2020
Home Tags Rusi

Tag: rusi

Zbulimi i SHBA: Rusët kanë ofruar shpërblime për vrasje amerikanësh në...

Zbulimi amerikan ka arritur në përfundimin se ushtria ruse u ka ofruar shpërblime militantëve të lidhur me talebanët në Afganistan për të vrarë ushtarë...

Marrëveshja e fundit atomike para përfundimit, SHBA dhe Rusi takim në...

Në Vjenë takohen të hënën (22.06) përfaqësues të mbrojtjes të qeverisë amerikane dhe asaj ruse për të diskutuar mbi vazhdimin e marrëveshjes "New Start”...

Video: Roshi është spektakolar, shënon gol nga një pozicion thuajse i...

Akhmat Grozny është me fat që ka një lojtar fantastik si Odise Roshi. Sot, skuadra e legjionarit kuqezi zhvilloi miqësoren e radhës në Turqi. Rusët...

Moskë/ Delegacionet turke dhe ruse nisin bisedimet për armëpushim të përhershëm...

Rusia dhe Turqia po angazhohen maksimalisht që në Libi të mund të arrihet një armëpushim i përhershëm. Ditën e sotme u takuan delegacionet ruse...

Sela: Shengeni Ballkanik një skandal për faktorin politik shqiptar, Rusia do...

Lideri i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, Ziadin Sela mendon se Shengeni Ballkanik po i mundëson Rusisë që të shtrihet në vendet...

Arinj Krishtlindjesh

Moskë, Rusi Skulptura me drita të arinjve polarë të instaluar në parkun Gorky në kryeqytetin rus. Foto: Maxim Shipenkov / EPA

Zyrtare: Bernard Berisha rinovon për tre vite me klubin rus

Bernard Berisha zgjat kontratën tek Akhmat Grozny. Ky lajm sot u bë zyrtar, edhe pse në fakt ishte i ditur edhe më përpara. “Në...

Vuçiç: Nëse do të ishte Putin president, NATO nuk do na...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç deklaroi se e shkuara do të ishte ndryshe nëse Vladimir Putin do të ishte në krye të Rusisë, kur...

Presidentja e ardhshme e KE-së akuzon Macron-in: I hape derën Rusisë...

Ursula von der Leyen ka paralajmëruar se bllokimi që presidenti i Francës i bëri Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të nisur negociatat me...

Dendias flet në Rusi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut: Mund...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias deklaroi se gjatë vizitës në Rusi ai sqaroi homologun Sergey Lavrov për mbështetjen që Greqia po jep...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!