25/01/2020
Home Tags Salvini

Tag: salvini

Sfidat e reja të Mateo Salvinit në Itali

Planet e politikanit populist italian të ekstremit të djathtë, Matteo Salvini, për t'u bërë kryeministër dështuan. Mbështetja e tij në sondazhe ka rënë që...

Salvini tentoi të bëhej kryeministër, por tentativa e tij po shkon...

"Kam besim, se mund të arrijmë një ujdi, jemi në rrugën e duhur", tha kryetari i partisë opozitare socialdemokrate, Nicola Zingaretti pas një takimi...

Plani i populistit Salvini për të përfituar nga kriza në Itali

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit...

Zv/kryeministri italian Matteo Salvini performon në plazh si DJ dhe fikson...

Zëvendëskryeministri italian Matteo Salvini është kthyer sërish në qendër të vëmendjes në vendin e tij. Këtë herë, nuk ka shkaktuar polemika, por ka sjellë...

Itali/ Salvini përfshihet sërish në një skandal, këtë herë për shkak...

Nuk mbarojnë kritikat për Ministrin e Brendshëm të Italisë, Mateo Salvini, i cili ka bërë që të diskutohet shumë për të për shkak të...

Dyshimet për financime ruse për partinë Lega Nord, Prokuroria e Milanos...

Prokuroria e Milanos do të nisë hetimet pas publikimit të një artikulli ku akuzohet partia italiane Lega Nord për financime nga Rusia. Revista online...

Video/ Balotelli në telashe për një bast të çmendur, zv/kryeministri italian...

Mario Balotelli është në telashe për shkak të një basti të çmendur me një shokun e tij. Sulmuesi i Marseille-s i tha mikut të...

Higuain shënon me Chelsea-n, Salvini: Mercenarët nuk më pëlqejnë as në...

Zëvendës kryeministri dhe njëkohësisht ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini, i cili njihet si tifoz "i çmendur" i Milanit, ka folur për përballjen e...

Ndëshkimi i Higuain pas kartonit të kuq, Salvini: Duhet ta dënonin...

Sulmuesi i ekipit të Milanit, Gonzalo Higuain, është dënuar me dy ndeshje pezullim nga gjykata sportive pasi i soll keq me gjyqtarin në ndeshjen...

Nard Ndoka takon Ministrin e Brendshëm të Italisë, tregon dhuratën që...

Kreu i Demokristianëve deputeti Nard Ndoka, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton se ka takuar në Romë Matteo Salvinin, zëvendëskryeminister dhe Minister...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!