28/02/2020
Home Tags Samiti i Sofies

Tag: samiti i Sofies

Rama kthehet nga Samiti, lajmëron konferencën nga aeroporti i Rinasit

Kryeministri Rama do të kthehet rreth mesditës së sotme nga samiti i Sofjes. Zyra e shtypit në Kryeministri ka lajmëruar se kryeministri do të...

Skandalet e drogës, Rama refuzon përballjen me gazetarët në Sofje. Delegacioni...

Kryeministri Edi Rama ia ka arritur të tërheq sërish vëmendjen e gazetarëve të huaj në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Sofje të Bullgarisë. Por kësaj...

Deklarata e plotë/ Spanja bojkoton samitin BE-Ballkani Perëndimor. Tirana i merr...

U zhvillua në Sofje të Bullgarisë samiti i Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor, i pari që pas samitit të Selanikut në vitin 2003. Spanja ishte...

Borisov refuzon veton e Spanjës: Kosova do jetë pjesë e samitit...

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov ka zhvilluar së fundmi një vizitë zyrtare në Prishtinë, ku është takuar me zyrtarët më të lartë të këtij...

Ftesa në Prishtinë, Hashim Thaçi do jetë i pranishëm në samitin...

Çështja e pjesëmarrjes së Kosovës kishte vënë në pikëpyetje Samitin në mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet në muajin...

Tjetër goditje për Kosovën, Rumania dhe Qipro i bashkohen Spanjës në...

Republika e Kosovës ka marrë një tjetër goditje me vendimin e Rumanisë dhe Qipros për t’iu bashkuar Spanjës në bojkotin e samitit të 17...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!