19 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Sanksione

Tag: sanksione

SHBA vendos sanksione të reja ndaj Iranit

Pas sulmit me raketa ndaj dy bazave amerikane në Irak, SHBA-ja ka vendosur sanksione të reja ndaj Iranit. Lajmi u bë i ditur nga...

Trump: Do të vendosim sanksione shtesë ndëshkuese ndaj regjimit iranian

Presidenti i SHBA-së Donald Trump deklaroi se shtetet e botës e kanë toleruar gjatë sjelljen shkatërruese dhe destabilizuese të Iranit në Lindjen e Mesme...

Trump paralajmëron Irakun: Nëse na largoni trupat, prisni sanksione të rënda

Presidenti i SHBA-së Donald Trump paralajmëroi Irakun se nëse ata vendosin që të largojnë trupat amerikane nga territori i vendit, atëherë do të përballen...

Turqia kërcënon SHBA-në: Kundërpërgjigjemi nëse vendosni sanksione

Turqia paralajmëroi SHBA-në që të mos vendosë sanksione, në të kundërt ata do të kundërpërgjigjen. Reagimi i Ankarasë vjen ndërsa senati amerikan po përgatitet...

SHBA paralajmëron Serbinë se do vendosë sanksione për shkak të raketave...

SHBA ka paralajmëruar Serbinë se do të aplikojë sanksione, nëse pranon që të marrë sistemin e sofistikuar të raketave kundërajrore nga Rusia. Në muajt...

Trump i kënaqur me Turqinë, do t’u heq sanksionet pas armëpushimit

Presidenti Donald Trump deklaroi se SHBA-ja do të heqë sanksionet ndaj Turqisë, pasi qeveria turke informoi “Shtëpinë e Bardhë” se do t’i bindet asaj...

SHBA-ja ende po mendon t’i vendosë sanksione Turqisë

SHBA-ja nuk e ka lënë mënjanë idenë për t'i vendosur sanksione Turqisë dhe kjo pasi nuk ia ka falur vendimin për të blerë sistemet...

SHBA vendos sanksione të reja kundër Iranit

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka vendosur sanksione të reja kundër Iranit.  Vendimi i tij erdhi  pak ditë pasi Irani rrëzoi një dron amerikan. "Do...

Kancelarja Merkel nuk do që të hiqen sanksionet ndaj Rusisë

Kancerlarja e Gjermanisë, Angela Merkel, është kundër heqjes së sanksioneve ndaj Rusisë. Ajo deklaroi se masat shtrënguese nuk do të shfuqizohen, derisa sovraniteti i...

Bashkimi Europian vendos sanksione të reja ndaj Iranit

Bashkimi Europian ka votuar për vendosjen e sanksioneve ndaj Shërbimit të Intelegjencës iraniane dhe dy qytetarëve iranianë në vazhdën e akuzave për komplote të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!