27 C
Tirana
05/08/2020
Home Tags Sebastian Kurz

Tag: Sebastian Kurz

Rifitoi zgjedhjet pasi u dorëhoq nga skandali në qeveri, Rama uron...

Kryeministri Edi Rama ka uruar Sebastian Kurz, pasi partia konservatore ÖVP fitoi bindshëm zgjedhjet e mbajtura dje në Austri. “Urime për Sebastian Kurz për fitoren e...

Austri, rrëzohet qeveria e Kancelarit Kurz. Presidenti duhet të caktojë pasuesin

Parlamentarët austriakë kanë votuar në favor të një mocioni mosbesimi kundër qeverisë së Kancelarit Sebastian Kurz, duke shënuar kështu fundin e pushtetit të “Partisë...

‘Leksioni Sebastian Kurz’, pas dorëheqjes fiton në zgjedhjet e Parlamentit Europian

Ndonëse pak ditë më parë dha dorëheqjen për shkak të skandalit ku u përfshi partneri i tij në koalicion, Sebastian Kurz ka arritur të...

Thirrja e aktivistit pas dorëheqjeve të Kurz dhe May: Boll! Koha...

Sot njoftoi dorëheqjen kryeministrja britanike, Theresa May pas dështimit të negociatave për Brexit. Pak ditë më parë, të njëjtën mënyrë largimi zgjidhi edhe kancelari...

Video që po skandalizon Austrinë, zgjedhjet e parakohshme një mundësi e...

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, i partisë konservatore, ÖVP, sipas informacioneve të agjencisë së lajmeve dpa, e përjashton mundësinë e mëtejshme të bashkëpunimit me zëvendëskancalerin...

Foto/ Kanë qëndrime të kundërta për emigracionin, ç’i bashkon kancelarin austriak...

Forumi “Ekonomia takohet me politikën” ka mbledhur në Vjenë lider botëror dhe përfaqësues të tjerë ndërkombëtar. Aleksandër Soros, djali i financierit George Soros ka publikuar...

Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor, kancelari i Austrisë: Është në interes të...

Bashkimi Europian do të jetë i kompletuar vetëm kur të jenë pjesë e tij edhe vendet e Ballkanit Perëndimor, deklaroi kancelari austriak, Sebastian Kurz,...

Thyhet boshti Austri-Hungari; Kurz kundër Orban: Nuk ka kompromise kur bëhet...

Kancelari austriak, Sebastian Kurz (Partia Popullore Konservatore) u distancua hapur nga kryeministri hungarez Viktor Orban dhe partia e tij konservatore Fidesz, e cila është...

Kurz për ‘Der Spiegel’: Nuk mund ta lemë vetëm Italinë në...

Nuk mund të lemë vetëm një anëtar të BE-së nën presionin e çështjes migratore, deklaroi kancelari austriak, Sebastian Kurz për gazetën gjermane ”Der Spiegel”. ”Gatë...

Gafa në Shkup; kancelari i Austrisë pritet me flamurin e Letonisë,...

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz ka qenë sot për një vizitë zyrtare në Shkup të Maqedonisë, por autoritetet atje kanë bërë një gafë që...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!