14 C
Tirana
31/05/2020
Home Tags Serbe

Tag: serbe

Sazan Guri: Produktet serbe me mutacione gjenetike që shqiptarët mos të...

Ambientalisti, Sazan Guri e konsideron Shengenin Ballkanik si projektin e 37 për zhdukjen e kombit dhe popullit shqiptar. Përveç kësaj, ai ka një tjetër...

Meta: Shqetësohem që serbët vazhdojnë këndojnë ‘kush kërcen nuk është shqiptar’

Presidenti Ilir Meta shpreh shqetësimin e tij për acarimin e situatës ën rajon dhe për faktin që në një pjesë të shoqërisë serbe vazhdon...

Fenerbahçe/ Muriqi mbi të gjithë, kosovari bllokon ardhjen e dy serbëve

Vedat Muriqi është futbollisti më i kërkuar i momentit në Turqi. Sulmuesi i Fenerbahçes, ka tërhequr vëmendjen e klubeve si Tottenham-i, Manchester United, Atletico...

SHBA/ Shkatërrohet banda serbe, sekuestrohen 450 kg kokainë

Policia në SHBA shkatërroi një bandë të trafikut të drogës, me shumicën e anëtarëve të saj shtetas serbë. Në këtë aksion të policisë amerikane...

Kryeministrja serbe Bërnabiç: Duam pajtim me shqiptarët, por nuk ka bashkëbisedues

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç deklaroi se vendi i saj kërkon që të pajtohet me shqiptarët, por deri më tani kjo ka rezultuar e...

Përplasje në qeverinë e Serbisë për shkak të Kosovës

Në qeverinë e Serbisë ka përplasje për shkak të qëndrimit kundrejt Kosovës. Një debat i ashpër ka nisur mes kryeministres serbe, Ana Bërnabiç, dhe...

Thaçi akuza ndërkombëtarëve për krimet në Kosovë: Dështuan në ndëshkimin e...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mendon se drejtësia ndërkombëtare ka dështuar në ndëshkimin e kriminelëve të Serbisë, për krimet e kryera ndaj qytetarëve kosovarë. Me...

Goditet banda shqiptaro-serbe në Spanjë, vidhnin bankomate

Një bandë shqiptaro-serbe u godit nga policia spanjolle, pasi ishte kthyer në problem në vend, sepse grabiste bankomate. Në pranga ranë katër shqiptarë, dy...

Presidenti i Malit të Zi Gjukanoviç: Kisha serbe do Serbinë e...

Presidenti malazez Milo Gjukanoviç akuzoi Kishën Ortodokse Serbe (KOS) se po përpiqet ta ruajë infrastrukturën e Serbisë së madhe në Mal të Zi. Ai...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!