17 C
Tirana
29/05/2020
Home Tags Serbi

Tag: Serbi

BE-ja emëron zyrtarisht të dërguarin e posaçëm për bisedimet Kosovë –...

Këshilli Evropian emëroi të premten edhe zyrtarisht diplomatin sllovak Miroslav Lajçak si të dërguarin e saj të Posaçëm për bisedimet ndërmjet Prishtinë dhe Beogradit...

Jovic “tërbon” presidentin Vucic, flet i ati: Arrestojeni, por nuk ka...

Luka Jovic është kthyer në një çështje shtetërore në Serbi. Ai theu urdhrin e Real Madridit dhe nuk qëndroi në karantinë si skuadra në...

Tarifa me Serbinë, Osmani: Vendimi çështje ditësh

Vjosa Osmani, kryetarja e Kuvendit të Kosovës ka deklaruar se vendimi për tarifën me Serbinë do të merret gjatë këtyre ditëve Pas mbledhjes së Kryesisë...

“Do të heq taksën e Rrugës së Kombit, dialog Kosovë-Serbi”, premtimet...

Pas katër muajsh diskutimesh dhe negociatash mes lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK, dy partitë që u votuan më shumë në zgjedhjet e parakohshme të 6...

Beograd/ Borrell: Bisedimet Kosovë-Serbi duhet që të rifillojnë

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Josep Borrell deklaroi nga Beogradi se rajoni i Ballkanit Perëndimor...

Kurti: Qeveria e re merr drejtim javën që vjen, me Serbinë...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, deklaroi se Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka njoftuar me përpjekjet që ai po...

Milo Gjukanoviç: Nuk mund të ketë as Serbi të Madhe, e...

Presidenti malazez Milo Gjukanoviç deklaroi se nuk mund të ketë as Serbi të Madhe, as Shqipëri të Madhe, e kjo duhet ngulitur mirë, pasi...

Vuçiç beson se taksa ndaj produkteve serbe do të hiqet kur...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç mendon se taksa 100% e vendosur për produktet serbe dhe boshnjake do të hiqet, kur të formohet qeveria e...

Kongresmeni Engel i shpreh shqetësimin admiralit amerikan për komentet rreth Serbisë

Ligjvënësi amerikan, Eliot L. Engel, i kërkoi admiralit amerikan James Foggo, komandant i marinës amerikane për Evropën, që të bëjë kujdes me komentet rreth...

Edita Tahiri: Thaçi dhe Rama bënë gabim historik duke hapur çështjen...

Ish-ministrja për Dialog në Kosovë, Edita Tahiri akuzoi presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, se kanë gabuar, duke e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!