27 C
Tirana
05/08/2020
Home Tags Serbia

Tag: Serbia

Filmi për ‘shtëpinë e verdhë’, Serbia mbështet me 340 mijë euro...

Serbia ka ofruar mbështetje financiare për filmin e paralajmëruar të regjisorit amerikan Pol Kampf që lidhet me të ashtuquajturën ‘shtëpia e verdhë’ në Shqipëri...

Basha publikon dokumentin e para 10 viteve: Sot është koha për...

Kreu i PD, Lulzim Basha bën thirrje se sot është koha për njohje reciproke mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë, pasi sipas...

Postoi hartën e Shqipërisë së Madhe, Dua Lipa u përgjigjet kritikëve:...

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa ka reaguar sërish pas kritikave dhe sulmeve, me postimin në profilin e saj të fotos së famshme Autochthonous,...

Thaçi flet pas intervistës 4-ditore në Hagë: Historia nuk rishkruhet, detyra...

Pas intervistës 4-ditore në Hagë, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka garantuar se cilado qoftë rrjedha e procesit të tij në Hagë, historia e...

Me optimizëm të përmbajtur, Kosovë-Serbi sërish përpjekje për rilidhjen e marrëdhënieve...

Me iniciativën e Berlinit dhe Parisit përfaqësuesit e Serbisë dhe Kosovës vazhdojnë dialogun, që u ndërpre papritmas një vit më parë. Edhe pse arsyet...

Protesta në Serbi- hija e gjatë e komunizmit; Vuçiç i adoptoi...

Protestuesit në Beograd dhe qytetet e tjera serbe kanë arsye të forta për të dalë në rrugë. Sepse në zgjedhjet e 21 qershorit, ata...

Nga sot, Greqia mbyll kufijtë me Serbinë

Greqia ka vendosur të mbyllë kufijtë me Serbinë që nga sot për shkak të situatës së përkeqësuar të covid-19. Lajmi u konfirmua nga mediat serbe,...

“Prokurorët e Hagës janë të pavarur”, analisti gjerman: Aktakuza ndaj Thaçit...

Analisti Bodo Weber thotë për DW se aktakuza ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së ka dashur te parandalojë ndonjë pazar në negociatat e Grenellit. Deutsche...

Berlini dhe Parisi përshpejtojnë hapat në dialogun Kosovë-Serbi, tjetër takim mes...

Ndërsa të gjithë presin me kureshtje se ç'do të dalë nga takimi mes krerëve të Kosovës dhe Serbisë të shtunën në Shtëpinë e Bardhë,...

“Sapo të bien tarifat, dialogu fillon me zell”. Grenell i bën...

Richard Grenell, i dërguari i Posaçëm i Donald Trump për ndërmjetësimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, ka përshëndetuar vendimin e Hashim Thaçit, që...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!