19 C
Tirana
24/09/2020
Home Tags Serbia

Tag: Serbia

Tirana mbështet propozimin serb që dëmton Kosovën, Bushati njofton krijimin e...

Në Samitin e Triestes që do të zhvillohet më 12 korrik në kuadër të Procesit të Berlinit, gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor pritet të...

Ana Brnabic nuk e mban presionin, i dorëzon ambasadorit rus intervistën...

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic në intervistën e dhënë për ‘Bloomberg’ ka dëshmuar mungesën e eksperiencës dhe përgjegjësisë që nevojiten për postin e ri....

Qendra gjigante pranë kufirit me Kosovën, Hoyt Brian Yee flet për...

Zëvendës ndihmës i sekretarit të Shtetit Hoyt Brian Yee deklaroi se vendi i tij nuk kundërshtonqë Rusia të ndihmojë në krizat humanitare dhe situatat...

Kryeministrja serbe: Marrëdhëniet me Kosovën varen nga autonomia e veriut; ja...

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic ka folur në ‘Bloomberg’ për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, që sipas saj, “varen nga garantimi i autonomisë nga...

Ministri malazez zemëron Beogradin: Do luftojmë kundër Serbisë për të mbrojtur...

Ministri i Mbrojtjes i Malit të Zi, Predrag Boskovic ka shkaktuar zemërim të madh në Beograd me deklaratën se “vendi i tij do të...

KiE kërkesë Beogradit: Njih zyrtarisht gjenocidin e Srebrenicës

Ekspertët e Këshillit të Evropës i kërkuan sot Serbisë të njohë zyrtarisht masakrën e Srebrenicës në Bosnje Hercegovinë si një gjenocid, në një raport...

Serbia i dorëzon BE-së dokumentin ‘antishqiptar’, 4 kërkesa për Brukselin

Ministrja e Integrimit e Serbisë, Jadranka Joksimovic ka zhvilluar një takim me ambasadorët e BE-së në Beograd, të cilëve u ka dorëzuar një dokument...

Lirimi i Haradinajt, Serbia nuk respekton vendimin e gjykatës, ndalon hyrjen...

Serbia e ka patur të vështirë të pranojë vendimin e gjykatës franceze, e cila hodhi poshtë kërkesën e saj për ekstradimin e ish-kryeministrit të...

Ivica Daçiç me tone lufte: Shqiptarët në pozicionin “të gjitha, ose...

Ivica Daçiç ka komentuar me tone lufte situatën në Maqedoni, duke bërë përgjegjës shqiptarët. Daçiç tha se situata aktuale nuk paraqet rrezik vetëm për...

Ministria e Jashtme e Shqipërisë përshëndet vendimin për Haradinajn, reagon ashpër...

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka përshëndetur vendimin e gjykatës franceze për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në reagimin e MPJ-së thuhet se...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!