34 C
Tirana
03/08/2020
Home Tags Serie A

Tag: Serie A

Futbolli italian shtyhet sërish, Federata vepron si qeveria

Pas dekretit zyrtar të kryeministrit të Italisë, Giuseppe Conte, që ka zgjatur karantinën për italianët deri më 13 prill, Federata Italiane e Futbollit ka...

Man.United i bën nder Hysajt, blen rivalin e tij te Napoli

Manchester United ka nisur aksionin për të blerë lojtarin e Napolit, Di Lorenzo. "Djajtë e kuq" duan të marrin në skuadrë mbrojtësin e djathtë...

Milani me vendim zyrtar, tregon se kur do të kthehet në...

Milani nuk ka ndërmend të kthehet në stërvitje dhe të rrezikojı futbollistët dhe stafin teknik deri në momentin që të rikthehet siguria në stërvitje....

Presidenti i Serie A shpërthen keq: Boll, mos mendoni për futboll,...

Italia është në gjendje lufte dhe situata është skandaloze. Shteti fqinj është më i prekuri në botë, ndërsa kanë filluar të hidhen idetë e...

Serie A ka një skenar tjetër, mund të zgjatet shumë

Presidenti i FIGC (Federata Italiane e Futbollit), Gabriele Gravina, tregon se ka një tjetër opsion për Radio Anch’io Sport. Serie A ka një tjetër...

Te Milani ishte dështim, Atalanta bën gati 18 mln euro për...

Te Milani Mattia Caldara nuk arriti të tregojë veten, por ka shansin ta bëjë tek Atalanta. Gazeta italiane La Gazzetta dello Sport shkruan se...

Serie A shtyhet sërish, 11 futbollistë nuk luajnë dot futboll

Seria A është liga më e ndikuar deri tani nga Coronavirus, sepse Italia është në kulmin e këtij virusi vdekjeprurës dhe janë regjistruar të...

“Kam dhimbje fyti, ndjesë shokëve për bezdisjen”, flet futbollisti me Coronavirus

Manolo Gabbiadini ka rezultuar pozitiv me Coronavirus, por nuk trembet aspak. Ai e di se do ta kalojë shpejt këtë virus dhe se një...

Balotelli sulmon Juventusin: Duhet ta rikthenin në krye para pezullimit…

Mario Balotelli ka qenë ndër të parët që kërkoi ndërprerjen e Serie A dhe mbylljen e kufijve të Italisë për Koronavirusin. 29-vjeçari e ka...

“Të mos shpallet asnjë ekip kampion në Itali për vitin 2020”

Serie A është "ngrirë" deri më 3 prill. Koronavirusi është tema e ditës në Europë dhe më gjerë, kështu që italianët nuk mendojnë dot...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!