26/01/2020
Home Tags Serie A

Tag: Serie A

Pioli debuton me barazim, Milani ngec edhe kundër Lecce-s

Askush nuk mund të bëjë mrekullinë te Milani. As Pioli, i cili sonte debutoi me barazim si trajner i "Djallit". Lecce i mori 1...

Juventusi vuan me Bolognan, por fiton dhe ruan kreun

Juventusi nuk ndalet nga askush. Skuadra bardhezi sot fitoi 2-1 me Bolognan duke ruajtur kreun e klasifikimit në Serie A. "Zonja e vjetër" kap kuotën...

Higuain makth i Interit, Juventusi vijon të jetë padroni i Serisë...

Derbi i Italisë, Inter-Juventus, mbyllet me fitoren 1-2 të kampionëve të Serisë A. Zikaltrit bënë një ndeshje të madhe në shtëpi këtë të diel,...

Dy gola dhe dramë me VAR, Inter-Juventus ka gjithçka në 45...

Pjesa e parë e ndeshjes Inter-Juventus është mbyllur 1-1. Golin e parë të takimit e shënoi Dybala pas vetëm 4 minutash lojë. Në gjysmë orëshin e...

Milani rikthehet te fitorja, Reina grushton VAR-in!

Milani më në fund gjen fitoren! Pas tri humbjeve radhazi, "Djalli" sonte e bëri dramë me Genoan duke fituar 2-1 pas 98 minutave të...

VIDEO: Kumbulla na nderon, shënon gol dhe vendos një rekord!

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla, sot na ka gëzuar të gjithëve me një gol dhe rekord që ka vendosur në Serie A. Ai ka shënuar...

Ozilin e “mbysin” talentet, në janar gati huazimi në Itali?

Mesut Ozil spekulohet që në merkaton e janarit të transferohet te Milani. Më saktë, bëhet fjalë për huazim. Ish-mesfushori i kombëtares gjermane nuk është më...

Conte para takimit ndaj Lazio-s: Duan të dëmtojnë Interin, duhet kujdes

Antonio Conte po fluturon me Interin e tij, në vend të parë me pikë të plota pas katër javëve të luajtura. Por në sfidën...

17 vjeçari shqiptar debuton në Serie A

Anxhelo Ndreca është 17 vjeç dhe sot ka bërë debutimin në Serie A, në Itali. Lojtari shqiptar u aktivizua që nga minuta e parë...

Titulli i tetë radhazi, Juventusi shpallet Kampion i Italisë

Për të tetën herë radhazi, Juventusi është shpallur Kampion i Italisë, pas fitores me përmbysje rezultati ndaj Fiorentinës, në ndeshjen e javës së 33-të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!