22/01/2020
Home Tags SHBA

Tag: SHBA

Ambasadori i SHBA-së sfidon institucionet kosovare të publikojnë si e luftojnë...

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, u kërkoi ministrive dhe komunave të Kosovës që të publikojnë procedurat për raportimin dhe hetimin e akuzave...

Momenti ku avioni ukrainas goditet me raketë nga Irani, “The New...

Të martën që shkoi Irani sulmoi me raketa balistike dy baza të SHAB në Irak. Pas bombardimit, u raportua lajmi se një avion ukrainas...

Video/ Brenda bazës ushtarake të SHBA të sulmuara me raketa balistike...

Një javë pasi Irani godet me raketa balistike dy baza ushtarake të SHBA në Irak, BBC ka sjellë pamje nga ambientet e brendshme të...

Lubonja: Muxhahedinët i morëm në Shqipëri sepse jemi servilë

Analisti Fatos Lubonja mendon se arsyeja e vetme se përse muxhahedinët ndodhen në Shqipëri, është për shkak të servilizmit të vendit tonë ndaj SHBA-së. Ai...

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë e ripërsërit thirrjen për formimin sa...

Ambasada Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë i ka bërë thirrje partive Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje që të gjejnë marrëveshjen...

Vdekja e gjeneralit dhe ringjallja e diplomacisë

Dragan Biseniç, gazeta Danas Paqja mes Iranit dhe SHBA-ve, pas dramës pesëditore e cila e përballi botën me një konflikt të ri dhe shumë...

Dorëzohet Irani, pranon goditjen me raketë të avionit ukrainas: Gabim njerëzor

Irani ka pranuar se ka goditur avionin ukrainas, ku si pasojë humbën jetën 176 pasagjerë. Sipas televizionit shtetëror iranian, ushtria ka goditur gabimisht avionin, e...

Iraku i kërkon SHBA-së krijimin e një strukture për tërheqjen e...

Iraku kërkon nga SHBA-ja që të krijojnë një strukturë për të realizuar tërheqjen e ushtarëve amerikanë nga vendi. Kryeministri irakian Adil Abdul Mahdi zhvilloi...

SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve voton rezolutën që i kufizon Trump veprimet...

Mes tensioneve SHBA-Iran, Dhoma e Përfaqësuesve votoi të enjten një rezolutë që synon të kufizojë mundësitë e Presidentit Donald Trump për të përdorur veprime...

Ambasadori i SHBA-së në OSBE: Krenar që Shqipëria do të kryesojë...

Ambasadori i SHBA-së në OSBE James S.Gilmore deklaroi se vendi i tij është krenar për Shqipërinë që do të kryesojë Organizatën për Sigurinë dhe...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!