17 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags SHBA

Tag: SHBA

“Nuk ka ardhur nga SHBA”, Bushati: Ndarja e Kosovës është ide...

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati deklaroi se ideja për ndarjen e Kosovës nuk ka ardhur nga SHBA, por nga Serbia. Duke folur në emisionin "5...

Pa Amerikën, a do të munden europianët ta marrin vetë në...

Shoku nuk ka kaluar akoma. Pak ditë pas njoftimit të presidentit, Donald Trump për tërheqjen e një pjese të trupave amerikane nga Gjermania, flitet...

Marrëveshja e fundit atomike para përfundimit, SHBA dhe Rusi takim në...

Në Vjenë takohen të hënën (22.06) përfaqësues të mbrojtjes të qeverisë amerikane dhe asaj ruse për të diskutuar mbi vazhdimin e marrëveshjes "New Start”...

Fatmira Hajdari del para vettingut: Probleme të theksuara me pasurinë dhe...

Gjyqtarja e Gjykatës së Apelit në Tiranë, Fatmira Hajdari ka dalë sot në seancën e parë dëgjimore të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. E shoqëruar...

Sanksionet personale kundër gjykatësve, sulm ndaj drejtësisë

Sulmi frontal kundër Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë nga administrata e Donald Trumpit nuk ishte i papritur. Kërcënimi i vendosjes së sanksioneve ndaj gjykatësve, punonjësve...

Pas protestave anti-racizëm, SHBA në një betejë të re kulturore

Pas disa javë protestash kundër racizmit, që morën shkas nga vdekja e një afrikano-amerikani në duart e një polici të bardhë në Minneapolis, Shtetet...

VIDEO/ “Nuk marr dot frymë”; Pas George Floyd, zbulohen dëshmitë tronditëse...

Ndërsa vijojnë protestat në SHBA kundër racizmit, pas vrasjes së George Floyd, një tjetër afro- amerikan, i identifikuar si Manuel Ellis ka humbur jetën...

Video/ Protesta të dhunshme në SHBA pas vrasjes së afrikano-amerikanit

Demonstratat në dhjetëra qytete të SHBA për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd nën prangat e policisë së Mineapolis, u shndërruan përsëri në dhunë të...

35 mijë dosje për t`u shqyrtuar, SHBA jep zgjidhjen unike për...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të tregojnë inters për sistemin e drejtësisë shqiptare. Të mërkurën, USAID dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor kanë firmosur...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!