15 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags SHBA

Tag: SHBA

Skandali me avionët privatë, jep dorëheqjen Sekretari i Shëndetësisë

Sekretari amerikan i Shëndetësisë Tom Price, i përfshirë në një skandal lidhur me udhëtimet e tij me avionë privatë të kushtueshëm për vizitat qeveritare,...

Zëvendëspresidenti amerikan, Michael Pence priti në takim Presidentin Thaçi

Thaçi: “Asnjëherë Kosova nuk do të harrojë sakrificën e ushtarëve amerikanë në çlirimin e Kosovës!”       Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot...

Tillerson niset për në Kinë, përshëndet qëndrimin e ri kundër Phenianit

Marrëdhëniet herë-herë të tendosura mes SHBA-së dhe Kinës që prej zgjedhjes së Donald Trump duket se po kalojnë një fazë të re ngrohjeje. Uashingtoni përshëndeti...

Trump telefonon Merkelin katër ditë pas fitores: Duam marrëdhënie të qëndrueshme...

Katër ditë pas fitores së partisë së Angela Merkelit në zgjedhjet parlamentare të së dielës, presidenti amerikan, presidente Donald Trump zhvilloi një bisedë telefonike...

SHBA nxjerr shifrat për emigrantët, ja sa do jenë nga Evropa

Qeveria amerikane do të lejojë vitin e ardhshëm vetëm 45,000 refugjatë që të hyjnë në SHBA. Kjo është shifra më e ulët që nga...

Hashim Thaçi në Vatikan dhe SHBA për t’u takuar me Papa...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas vizitës së nesërme që do ta zhvillojë në Vatikan, do të udhëtojë sërish për në Shtetet e Bashkuara...

Dënohet ish-kongresmeni i SHBA, 21 muaj burg për SMS me të...

Ish-kongresmeni i New Yorkut Anthony Weiner u dënua me 21 muaj burg për mesazhet e qarta seksuale, që i dërgonte një vajze minorene. Weiner pranoi...

Mattis: Një bombë H në Paqësor do të ishte papërgjegjshmëri

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis deklaroi sot se një provë e bombës H nga Koreja e Veriut në oqeanin Paqësor do të ishte...

U ndalohet hyrja në SHBA, Donald Trump zgjeron listën me shtete...

Presidenti Donald Trump ka futur shtete të tjera në listën e atyre që u ndalohet hyrja e qytetarëve në territorin e Shteteve të Bashkuara...

“SHBA na ka shpallur luftë”, ministri i Jashtëm i Koresë paralajmëron...

Lufta mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut  nuk ka qenë kurrë më pranë se sot. Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, Ri Yong-ho...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!