18 C
Tirana
08/07/2020
Home Tags Shengen

Tag: Shengen

Nga nesër, kufijtë e Evropës hapen sërish

Nga e hëna, më 15 qershor kufijtë e brendshëm të BE do të hapen gati plotësisht. Po si qëndron puna me vendet jo anëtare...

Shehu: Padia e Ramës për Haradinajn bëhet për ta dobësuar kundërshtarin...

Ish ministri i Jashtëm Tritan Shehu mendon se padia që kryeministri Edi Rama ndaj Ramush Haradinajt depozitoi në Gjykatën e Prishtinës ka për qëllim...

Doris Pack: Nuk mund të ketë Shengen Ballkanik pa Kosovën

Ish-deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack, mendon se nuk mundet që të ketë Shengen Ballkanik pa Kosovën. Ajo shton se nëse Edi Rama do...

Kurti: Mini-Shengeni gabim i Ramës në hapa si në basketboll

Kandidati për kryeministër i Kosovës Albin Kurti duke marrë si shembull faullet në basketboll, tha se kryeministri Edi Rama gaboi në hapat e bërë...

Ngjela: Rama dhe Thaçi bëjnë politikë antikombëtare, duan të duken si...

Avokati Spartak Ngjela ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe presidentin e Kosovës Hashim Thaçi se nga halli bëjnë sikur janë patriotë, porse me propozimet...

Daçiç: Beogradi propozoi Shengenin Ballkanik se do bashkëpunim, kurse Kosova na...

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç deklaroi se Shengeni Ballkanik u propozua nga Beogradi, me qëllim heqjen e të gjitha pengesave në rajon....

Shengeni Ballkanik/ Rama: Për asgjë nuk e tradhtoj Kosovën, BE-ja do...

Kryeministri i vendit Edi Rama ka dashur që ta qartësojë edhe njëherë në këtë fundviti se me idenë e Shengenit Ballkanik në asnjë moment...

Sela: Shengeni Ballkanik një skandal për faktorin politik shqiptar, Rusia do...

Lideri i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, Ziadin Sela mendon se Shengeni Ballkanik po i mundëson Rusisë që të shtrihet në vendet...

Topi: Politika e ka bërë lëmsh situatën, Serbia po merr rolin...

Ish presidenti i Shqipërisë Bamir Topi mendon se politika e ka bërë lëmsh situatën, e kërkon që diçka e tillë të mos të eksportohet....

Ngjela shpjegon përfitimin e Serbisë nga Shengenin Ballkanik në kurriz të...

Avokati Spartak Ngjela shpjegon arsyet se përse Shqipëria humbet nga projekti i Shengenit Ballkanik.  Sipas tij, Serbia është në rënie drastike, por po përfiton...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!