9 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Shkup

Tag: Shkup

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin Várhelyi: Shkupi dhe Tirana janë gati...

Komisioneri evropian për Politikat e Fqinjësisë të BE-së dhe Zgjerimin Olivér Várhelyi deklaroi se do të vazhdohet që të punohet edhe më fort që...

Conte kërkon diskutime të reja për Shkupin dhe Tiranën muajin tjetër,...

Kryeministri i Italisë Giuseppe Conte deklaroi se vendi i tij do të propozojë që të bëhet një tjetër përpjekje për të gjetur një kompromis...

Zaev ‘kërcënon’ BE-në: Nëse nuk hapen negociatat me Shkupin, mos prisni...

“Nëse BE nuk e merr vendimin për fillimin e bisedimeve të pranimit me Maqedoninë e Veriut, kjo praktikisht do të thotë se nuk e...

Tragjedi në Çair të Shkupit, dy vëllezërit humbin jetën teksa po...

Dy persona kanë humbur jetën dhe një i tretë ka mbetur i plagosur në Çair të Shkupit, pasi janë rrëzuar brenda kanalit të cilin...

Një palë këpucë në shesh për ata që lanë atdheun për...

Qytetarët e Shkupit, në formë simbolikë kanë mbushur me këpucë sheshin para godinës së Bashkisë, për të gjithë anëtarët e familjeve të tyre që...

Aksidenti tragjik në Shkup, shkon në 14 numri i viktimave, mes...

Shkon në 14 bilanci i viktimave si pasojë e aksidentit tragjik të shënuar mbrëmë në Llaskarcë të Shkupit. Një autobus doli nga rruga e për...

Aksidenti në Shkup/ Shkon në 13 numri i viktimave, 40 të...

Një tragjedi me pasojë vdekjen e 13 personave dhe plagosjen e 40 të tjerëve ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Shkup-Tetovë, në Maqedoninë...

Junker në Shkup: Maqedonia është në rrugë të drejtë

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker e nisi nga Shkupi turin e takimeve në rajon. Në konferencën për mediat, së bashku me kryeministrin maqedonas...

Pse Serbia tërhoqi diplomatët nga Maqedonia?

I gjithë personeli i Ambasadës së Serbisë në Shkup sot është tërhequr për konsultime në Beograd. Një dokument me përmbajtje të këtillë ka pranuar...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!