30 C
Tirana
07/08/2020
Home Tags Shqiperi

Tag: Shqiperi

Goditët grupi kriminal i lidhur me Ndrangheta-n, arrestohet në Shqipëri “Xhaxhai”,...

Finalizohet një tjetër operacion ndërkombëtar për goditjen e grupeve mafioze në fushën e trafikimit të drogave të forta. Operacioni "Magma 2020", për goditjen e pjesëtarëve...

DW: Epidemia e COVID-19 rrezikon të dalë jashtë kontrollit në Shqipëri

Vetëm gjashtë javë pas hapjes së vendit dhe daljes nga karantina (01.06.20) numri i viktimave në Shqipëri është trefishuar, në krahasim me numrin në...

99 raste të reja dhe 3 humbje jete nga covid-19 në...

Tre persona të prekur nga covid-19 humbin jetën në 24 orët e fundit në Shqipëri. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, mes viktimave është edhe një 44-vjeçare...

Shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë: Pse po rriten ditët e fundit...

Prej ditësh, Shqipëria është në gjendje alarmi sa i takon numrit të personave të prekur me covid-19. Shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë Andi Koraqi ka...

17 viktima në 7 ditë, javë e vështirë për Shqipërinë nga...

Një javë e vështirë me bilanc në rritje ka qenë java që sapo lamë pas për Shqipërinë. Covid-19 ka shkaktuar javës që shkoi 17 viktima...

“Shqipëria e qëndrushme në tregjet ndërkombëtare”, Ministria e Financave: Moody’s ruan...

Pavarësisht dy goditjeve të njëpasnjëshme, me tërmetin dhe më pas pandeminë e COVID-19, ekonomia shqiptare vijon të jetë e qëndrushme në tregjet ndërkombëtare. Lajmi...

Bilanci i covid-19 në Shqipëri, dy humbje jete dhe 74 të...

74 raste të reja dhe 2 humbje jete është bilanci i 24 orëve të fundit në Shqipëri. “Në 24 orët e fundit 2 qytetarë nuk...

Megaoperacion Shqipëri-Itali/ Kapen 3.5 ton drogë me vlerë 40 mln euro,...

Një megaoperacion i Departamentit të Antimafias Italiane, Bari dhe i autoriteteve shqiptare ka vënë në pranga 37 persona të përfshirë në trafikun e drogës...

Përkeqësohet bilanci i të prekurve me covid-19 në Shqipëri, humb jetën...

67 raste të reja dhe një humbje jete janë konfirmuar në 24 orët e fundit nga Ministria e Shëndetësisë në rang vendi për shkak...

Një grua humb jetën, 53 raste të reja me covid-19; Në...

Konfirmohen 53 raste të reja me covid-19 në Shqipëri. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë këto raste u konfirmuan pas 320 testimeve në rang vendi, ndërsa një...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!