19 C
Tirana
13/07/2020
Home Tags Shqiperia

Tag: Shqiperia

Covid-19/ Ambasada gjermane për Shqipërinë: Rajon i rrezikshëm, s’ka teste për...

Ambasada gjermane në Tiranë ka bërë një paralajmërim për qytetarët e saj sa i takon udhëtimeve drejt Shqipërisë, në kushtet kur vendi ymë po...

Harta e Zyrës Botërore të Drogave: Shqipëria e treta në botë...

Shqipëria renditet e treta në botë për përdorimin e kokainës, në nivele të njëjta me Australinë dhe Kanadanë, sipas hartës së përditësuar të raportit...

Tabela/ “Kemi mbi 90 mijë teste dhe strategji të suksesshme ”,...

Ndërsa Shqipëria prej javësh po përballet me një numër në rritje të të infektuarve, por edhe të viktimave, gati 2-4 në ditë, vendi ynë...

Skllevërit e shekullit të 21; Si kthehen kontratat e punës në...

Ardhja me kontratë pune në Gjermani është lotaria e jetës në Ballkan. Nga nevoja shumë vijnë të punojnë edhe ilegalisht. Varësia e plotë nga...

Jo vetëm BE/ Greqia ndryshon mendje, shtyn hapjen e kufirit me...

Ndonëse ishte komunikuar nga autoritetet greke se do të lejojë hyrjen e shqiptarëve në tokën helene nga 1 korriku, Greqia ka ndryshuar sërish mendje. Siç...

Presidenca e BE/ Shqipëria në axhendën e Gjermanisë, Zingraf i kujton 15...

Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf ka përcjellë një mesazh sa i takon integrimit të Shqipërisë, ditën kur Gjermania merr kryesinë e Këshillit...

Evropa rihap kufijtë më 1 korrik për 14 vende, Shqipëria ‘mbetet’...

“Diskutimi ishte shumë i gjatë në Bruksel, por Komiteti i Përfaqësuesve të Përhershëm (Coreper), i cili mbledh së bashku ambasadorët e vendeve anëtare të...

Kufijtë e BE-së nuk do të hapen për Ballkanin Perëndimor pas...

Bashkimi Evropian ka dalë me një vendim duke përcaktuar listën e shteteve që do të lejohen të udhëtojnë nga 1 korriku. Pas një mbledhjeje që...

Raporti i drogave i OKB-së: Shqipëria, e gjashta në botë nga...

Shqipëria dhe Holanda janë dy shtetet kryesore në Europë që përmenden më shpesh për periudhën 2014-2018 si shtete të origjinës, nisjes dhe tranzitit të...

Rritja e infektimeve me covid-19, Mali i Zi mbyll kufirin me...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Njësia Operacionale e Krizës së Qeverisë së Malit të Zi ka vendosur sot të rishikojë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!