23 C
Tirana
14/07/2020
Home Tags Shqiperia

Tag: Shqiperia

Bojkotuan konferencën në Bosnje, Pacolli falënderon Tiranën dhe Shkupin: Nuk ka...

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka falënderuar homologët shqiptar dhe maqedonas pas vendimit për të bojkotuar konferencën e Ballkanit Perëndimor në Banja-Luka,...

Nuk u ftua Kosova, Tirana dhe Shkupi bojkotojnë konferencën e Ballkanit...

Shqipëria nuk do të marrë pjesë në Konferencën e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor, që nis sot në Banja-Luka të Bosnjë-Hercegovinës. Ministri i Jashtëm,...

Zyrtare/ Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shqipërinë

“Komisioni Europian do të rekomandojë së shpejti, me gjasë gjatë verës, që shtetet anëtare të fillojë negociatat për pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë”, është...

Shqetësimi në Zelandën e Re: Kur na përmendin ne dhe Shqipërinë...

Zelanda e Re është një nga ato shtete të pasura, por të vogla, që është vendosur në objektivin e Kinës, e cila kërkon të...

Samiti i Londrës, Kosova do prezantohet me 30 projekte që vlejnë...

Mbi 30 projekte janë seleksionuar për t’u prezantuar në Samitin e Londrës nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Samiti do të bëjë bashkë...

Shqipëria mund Greqinë, Panuçi vëzhgon të rinjtë

Shqipëria U-19 e drejtuar nga Erjon Bogdani ka arritur suksesin e rradhës në turneun “Roma Caput Mundi”. Kombëtarja shqiptare e futbollit mosha U-19 ka...

Kosovë-Shqipëri me konsullatë të përbashkët në Kopenhagen

Në një ceremoni të veçantë në Kopenhagen të Mbretërisë së Danimarkës, Konsulli i Republikës së Kosovës atje, Arton Krasniqi dhe ambasadori i Republikës së...

Diplomati amerikan: Diskutime Tiranë-Beograd për Kosovën? Është e papërshtatshme për Shqipërinë

“Kosova dhe ndërhyrja amerikane në vitet ’90 prodhoi një ekperiment me të vërtetë të shkëlqyer me demokracinë, që mundi ta ndryshojë me themel rajonin”,...

Mogherini përfshin edhe Shqipërinë: 2025, objektiv i mundshëm për anëtarësimin e...

Shefja e diplomacisë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini deklaroi sot se kërkonte që edhe negociatat e Shqipërisë me BE-në të hapeshin deri në qershor. ”Viti...

Ambasadori rus flet hapur: Synojmë forcimin e ndikimit në Ballkan. Shqipëria...

Ambasadori i Rusisë në Tiranë, Aleksandër Karpushin ka folur për qëllimet e shtetit të tij ndaj rajonit të Ballkanit dhe Shqipërisë. Në tryezën e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!