12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Shqiperia

Tag: Shqiperia

Miku i i presidentit çek bëri pazar me armët në Shqipëri,...

Jaroslav Strnad, donatori kryesor i presidentit çek Milos Zeman ka blerë në mënyrë sekrete stoqe të mëdha armësh në Ballkan me ndihmën e një...

Rama kërkon anëtarësimin në BE së bashku me Serbinë: Kusht të...

“Ne duam shumë që të hyjmë në BE së bashku, me presupozimin që Serbia të njohë Kosovën”, deklaroi të mërkurën Kryeministri Edi Rama, nga...

Forumi Ekonomik Botëror: Pabarazia dhe varfëria në Shqipëri janë rritur në...

Pabarazia dhe varfëria janë rritur në Shqipëri gjatë 5 viteve të fundit sipas raportit të Forumit Ekonomik Botëror “Rritja gjithëpërfshirëse dhe raporti i zhvillimit”...

Analiza/“Priten tensione ballkanike para hyrjes së Maqedonisë në NATO. Rusia po...

Diplomati Shaban Murati deklaron se në Ballkan po përgatiten skenare destabilzuese nga Rusia dhe Turqia, për të penguar hyrjen e Maqedonisë në NATO. Në...

Afgani zbulon trafikun e refugjatëve që kryhet nga Policia Shqiptare: Na...

Deri sot jemi mësuar të dëgjojmë raste të shqiptarëve që dhunohen në rajonet e policive të vendeve fqinje apo atyre të Bashkimit Europian, por...

Shqipëria e “sëmurë”: Konsumi i ilaçeve arrin rekord më 2017, kalon...

Edhe pse popullsia e vendit po vjen ne trend rënës për shkak të tkurrjes së numrit të lindjeve dhe emigracionit të lartë, konsumi i...

Sërish protesta në Rumani, qytetarët mbushin sheshin kundër vendimit të Qeverisë...

Aq sa të ngjashme, po aq dallime ekzistojnë midis Shqipërisë dhe Rumanisë sa i përket reformës në drejtësi. Rumania përmendet gjithnjë si shembulli që...

Ministria e Jashtme i përgjigjet Moskës pas akuzave ndaj Ramës: Të...

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka shprehur sot keqardhjen dhe tronditjen për deklaratën e bërë dje nga Ministria e Jashtme e Rusisë kundër kryeministrit...

“Është koha të përfundojmë atë që nisëm në 1989”, Johannes Hahn:...

Në një kohë kur Ballkani Perëndimor pret publikimin e strategjisë së Komisionit Europian, i parashikuar për në 6 shkurt, zyrtarët e Brukselit po theksojnë...

Renditja e FIFA-s, Shqipëria fiton dy poziocione

Kombëtarja shqiptare është renditur në vendin e 60 në klasifikimin e FIFA-s për këtë muaj. Kuqezinjtë kanë grumbulluar 533 pikë duke fituar py pozicione...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!