13 C
Tirana
01/10/2020
Home Tags Shqiperia

Tag: Shqiperia

Fuqizimi Kinë-Serbi në Ballkan bashkon Tiranën dhe Prishtinën për krijimin e...

Duke iu përgjigjur pyetjes së Reuters për rritjen e influencës së Kinës në Ballkan, ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, do të deklaronte...

Doktrina e BE ndaj vendeve të shantazhueshme: Dorëzim territori te fqinjët...

Nga Arben Manaj Deklarata kërcënuese e “Mr Konjakut” evropian, “të uritur” në Tiranë, Zhon Klod Junker, se Shqipëria, do duhet të zgjidhë çështjet territoriale me...

Borisov në rolin e zëdhënësit të Ballkanit Perëndimor: Të gjitha shtetet...

Kryeministri bullgar, Bojko Borisov, vendi i të cilit mban presidencën e radhës të Bashkimit Europian, mbështeti anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE,...

Batuta për Ballkanin sipas ‘The Guardian’: Shqipëria do anëtarësohet në BE...

Prestigjiozja britanike ‘The Guardian’ ka publikuar një artikull me titull “Europa po përballet me një krizë potenciale në Ballkan. Duhet të reagojë shpejt”, ku...

Bojkotuan konferencën në Bosnje, Pacolli falënderon Tiranën dhe Shkupin: Nuk ka...

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka falënderuar homologët shqiptar dhe maqedonas pas vendimit për të bojkotuar konferencën e Ballkanit Perëndimor në Banja-Luka,...

Nuk u ftua Kosova, Tirana dhe Shkupi bojkotojnë konferencën e Ballkanit...

Shqipëria nuk do të marrë pjesë në Konferencën e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor, që nis sot në Banja-Luka të Bosnjë-Hercegovinës. Ministri i Jashtëm,...

Zyrtare/ Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shqipërinë

“Komisioni Europian do të rekomandojë së shpejti, me gjasë gjatë verës, që shtetet anëtare të fillojë negociatat për pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë”, është...

Shqetësimi në Zelandën e Re: Kur na përmendin ne dhe Shqipërinë...

Zelanda e Re është një nga ato shtete të pasura, por të vogla, që është vendosur në objektivin e Kinës, e cila kërkon të...

Samiti i Londrës, Kosova do prezantohet me 30 projekte që vlejnë...

Mbi 30 projekte janë seleksionuar për t’u prezantuar në Samitin e Londrës nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Samiti do të bëjë bashkë...

Shqipëria mund Greqinë, Panuçi vëzhgon të rinjtë

Shqipëria U-19 e drejtuar nga Erjon Bogdani ka arritur suksesin e rradhës në turneun “Roma Caput Mundi”. Kombëtarja shqiptare e futbollit mosha U-19 ka...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!