20/02/2020
Home Tags Shqiperia

Tag: Shqiperia

Shitja e “Turgut Ozal” në Shqipëri, media shtetërore e Turqisë: Është...

Media shtetërore turke, Anadolu Agency, e ka konsideruar derdhi të Lëvizjes Gylen vendimin për të shitur kolegjin "Turgut Özal" në Shqipëri, te një kompani...

Rama kërkon aleatë në Lindje, të mërkurën në Varshavë për forumin...

Kryeministri Edi Rama është duke kërkuar aleatë në Lindje për të financuar projektet strategjike në Shqipëri. Të mërkurën e javës së ardhshme ai do...

Dy presidentë të vendeve fqinje nuk urojnë Metën për 105 vjetorin...

Presidenca ka publikuar në faqen e saj urimet që i janë dërguar presidentit Ilir Meta me rastin e 105 vjetorit të shpalljes së pavarësisë...

Paralajmërimi i “BNE”: Rritja e temperaturave me 0.5°C zhyt Durrësin dhe...

Revista ‘Business New Europe’, duke iu referuar një harte të publikuar nga ‘Climate Central’, organizatë e pavarur shkencëtarësh, ka publikuar një artikull për rrezikun...

Qendra Evropiane zbulon dy rrugët që ndjekin trafikantët e kokainës dhe...

Shqipëria është prodhuese e kanabisit dhe në të njëjtën kohë, vend transit për trafikun e heroinës dhe kokainës. Qendra Evropiane e Monitorimit për Drogën...

‘Scotland Yard’ identifikon 100 shqiptarë në Londër: Po mbushin vendin me...

Policia londineze ka identifikuar rreth 100 shqiptarë, pjesë të grupeve mafioze, të cilët po mbushin me kokainë rrugët e kryeqytetit britanik. Gazeta ‘Evening Standard’...

Shqipëria rizgjidhet në Këshillin Ekzekutiv të UNESCO-s

Përmes një njoftimi në rrjetin social “Facebook”, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, theksoi se “Shqipëria do të vijojë të japë...

“Rruga e Shqipërisë drejt Evropës kalon nga Greqia”, zyrtari grek: ...

Sekretari grek për Diasporën në Ministrinë e Jashtme, Dimitris Plevrakis ka dhënë disa detaje sa i përket pritshmërive të Greqisë për takimin disa ditor...

Ministri britanik për Evropën vizitë në Tiranë: ‘Peshqit e mëdhenj’ të...

Ministri britanik për Evropën, Sir Alan Duncan ka nisur një vizitë zyrtare në Tiranë ku ka marrë pjesë edhe në nisjen e operacionit ‘Forca...

Propagandë apo plan i mirëorganizuar? Ish-anëtarja e MEK: Muxhahedinët po rekrutojnë...

Tema Tv ka publikuar sot dy intervista për muxhahedinët, ku folësit pretendojnë se në Tiranë përballen me tortura nga drejtuesit e organizatës MEK. Anna Khodabandeh,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!