23 C
Tirana
14/07/2020
Home Tags Shqiperia

Tag: Shqiperia

Roli i ri i Greqisë, Kotzias: Do riorganizohemi në Ballkan; me...

Ky vit do të jetë një vit ku do të fokusohemi në zgjidhjen e çështjeve të politikës së jashtme që kanë qënë në ngërç...

‘Pew Research’: 85% e shqiptarëve kanë të ardhura të ulëta; rekord...

Pjesa më e madhe e shqiptarëve bëjnë pjesë në kategoritë e të ardhurave të ulëta, sipas të dhënave që jepen nga Pew Research, një...

Hapja e negociatave ende e pasigurtë për Shqipërinë, Maja Koçijançiç: Keni...

Në një analizë rajonale, Komisioni Evropian thekson se po punon për një strategji të re për Ballkanin Perëndimor, ndërkohë që u kërkon vendeve të...

Ikja e të huajve, të gjitha shtetet ndalin investimet në Shqipëri,...

Shtesa e investimeve të huaja në tremujorin e tretë të vitit, që sapo lamë pas, ka qenë minimale, ose dhe negative nga pothuajse të...

A duhet të shqetësohet Tirana për protestat në Iran? Teherani: Muxhahedinët...

Irani është përfshirë nga një valë protestash që kanë shkaktuar të paktën 15 viktima dhe me dhjetëra të plagosur. Teherani ka akuzuar shtetet e...

Deputeti i PD flet për “vijën e dytë të kuqe” të...

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu flet për një tjetër vijë të kuqe të vendosur ndaj shqiptarëve nga SHBA, pas votës në OKB. Sipas...

“East-Med”/ Projekti që mund të nisë konfliktin e parë të 2018-ës...

Media ‘Al-Monitor’ e fokusuar në Lindjen e Mesme dhe në Mesdhe, ka publikuar një artikull ku paralajmërohet rreziku i nisjes së një konflikti në...

“Turqia bëri realitet ëndrrën 100-vjeçare të popullit shqiptar”, zyrtari i ambasadës...

Punimet në Xhaminë e Namazgjasë në Tiranë po vijojnë me rritje të shpejta dhe sipas Yasin Şengül, koordinator në zyrën e këshilltarit të çështjeve...

Prapaskentat e nënshtetësisë për Janullatosin. Kotzias ia kërkoi Bushatit në Kretë;...

Mediat greke kanë zbardhur prapaskenat e dhënies së nënshtetësisë shqiptare Kryepeshkopit të Shqipërisë, Anastas Janullatos, me firmën e presidentit të Republikës, Ilir Meta. Sipas medieve,...

Denoncimi i diplomatit: Vuçiç kërcënoi nga Moska me konflikte të reja....

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka bërë një deklaratë të dyshimtë gjatë vizitës në Moskë, kur foli për mundësinë e konflikteve të reja me...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!