18 C
Tirana
31/05/2020
Home Tags Shqiperia

Tag: Shqiperia

Tirana i përgjigjet Athinës me Ministrinë e Kulturës: Ja pse i...

Tirana i është përgjigjur reagimit të Ministrisë së Jashtme të Greqisë nëpërmjet një deklarate të lëshuar nga Ministria e Kulturës, lidhur me prishjen e...

Ndërhyn sërish Athina: Shqipëria nuk e do rrugën Europiane

Ministria e Jashtme e Greqisë ka ndërhyrë sërish në punët e brendshme të Shqipërisë me anë të një deklarate ku dënon punën e bërë...

Italia njeh Serbinë ‘lider të stabilitetit’, Vuçiç njofton nismën (e re)...

Italia njeh Serbinë si lider të stabilitetit në rajon. Deklarata është bërë nga presidenti italian, Sergio Mattarella gjatë takimit që zhvilloi në Romë me...

Alarmi në ‘Wall Street Journal’: Turqia dhe Rusia do ndryshojnë kufinjtë...

Akademiku amerikan, Walter Russell Mead në një shkrim të publikuar në prestigjozen ‘The Wall Street Journal’, ka komentuar rrezikun e ndryshimit të kufinjve në...

Ministrja bullgare vjen në Tiranë dhe kërkon ‘krijimin’ e minoritetit prej...

Ministrja e Jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva ka nisur vizitën zyrtare në Tiranë, ku takimin e parë e zhvilloi me presidentin e sapo betuar,...

Vuçiç i lë sërish shije të mirë Ramës: Djalli fshihet në...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në ‘Facebook’ një shënim lidhur me shkrimin që homologu serb, Aleksandar Vuçiç ka bërë për...

Vizita e Dimitrov, mbledhja e parë Shqipëri-Maqedoni do zhvillohet në Pogradec

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov po zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë, ku është takuar fillimisht me homologun shqiptar, Ditmir Bushati,...

Hapja e negociatave, Kotzias në krah të Mogherinit i kujton Shqipërisë...

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka pritur dje në takim Përfaqësuesen e Lartë të BE, Federica Mogherini, me të cilën ka diskutuar...

Reportazhi i ‘Financial Times’: Shqipëria rrezikon të kthehet në narko-shtet, nuk...

Nga Kerin Hope - Financial Times I dëshpëruar dhe ulur në një kafe të Tiranës, Elezi pranon se e ka me dy mendje kultivimin e...

Shqipëria “bie në depresion”, shkak kriza ekonomike dhe kanabisi

Mungesa e mundësive për rritjen e mirëqenies, tranzicioni i zgjatur dhe mospasja e perspektivës e kanë thelluar depresionin në shoqërinë shqiptare. Importet e medikamenteve...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!