27 C
Tirana
16/07/2020
Home Tags Shqiperia

Tag: Shqiperia

Shtetësia shqiptare, a mund ta pengojë Shqipëria ekstradimin e Haradinajt? Ministrja...

Në Serbi janë të shqetësuar se dhënia e shtetësisë shqiptare për ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, mund të pengojë ekstradimi i tij nëse gjykata...

Serbia intensifikon sulmet: Deklaratat për “Shqipërinë e Madhe”, të koordinuara me...

Serbia është duke intensifikuar sulmet diplomatike ndaj Shqipërisë dhe Kosovës pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Hashim Thaçi për bashkimin e dy...

Daniel Serwer: Ka dy mënyra për të kuptuar deklaratat e Ramës...

Daniel Serwer, profesor në Universitetin Johns Hopkins, Baltimore, analizon deklaratat e Kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, mbi mundësin e...

Qeveria Rama i dhuron sektorin strategjik Greqisë, diplomati: Parlamenti të ndërhyjë,...

Qeveria e drejtuar nga kryeministri Edi Rama ka vendosur t’i dhurojë Greqisë menaxhimin e segmentit të gazsjellësit Trans-Adriatik, TAP, që do të kalojë nëpër...

Gjermania merr përsipër zgjidhjen e krizës, zbulohet kush e shoqëron McAllister...

Zgjidhja e krizës politike në Shqipëri është marrë përsipër nga Gjermania. Të paktën kjo lihet të kuptohet nga përbërja e delegacionit të Bashkimit Europian...

Pas Lu në Tiranë, edhe Delawie në Prishtinë kundër deklaratave për...

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar deklaratat për mundësinë e bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë, si të “pakujdesshme”. “Qeveria amerikane e...

Mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë nuk do realizohet, shtyhet pa një datë

Mbledhja e parashikuar mes qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës, e parashikuar për në 24 prill, në qytetin e Vlorës, nuk do të zhvillohet. Deri më...

Padia për gjenocid dhe bashkimi me Kosovën? Beogradi : Akt armiqësie...

Ministri për Punë dhe Çështje Sociale i Serbisë, Aleksandar Vulin vlerësoi të martën se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me deklaratat e tij dëshiron...

Presidenti Ivanov: Shqiptarët duan të krijojnë shtetin e tyre të tretë

Ai intervistën e filloi duke thënë se nëse fillon të tregojë të gjithë situatën në mënyrë detaje, opinioni i Kroacisë do të binte në...

Gabriel në konferencë me Ramën, përsërit të njëjtën deklaratë: Bojkoti largon...

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel ka dalë sërish në një konferencë për mediat, kësaj here në krah të kryeministrit Edi Rama. Gabriel ka...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!