28/01/2020
Home Tags Shqiponja

Tag: Shqiponja

Aksidenti te Shqiponja, fotoja të bën të dyshosh për atentat

Aksidenti te sheshi “Shqiponja” mund të ketë ardhur pasi drejtuesit të mjetit i është bërë atentat. Hetuesit kanë mbledhur provat në terren, ndërsa janë vënë...

Video/ Operacioni në Mitrovicë, efektivi bën shqiponjën dy-krenare

Policia e Kosovës zhvilloi paraditen e sotme një aksion të gjërë në qytetin e Mitrovicës dhe Zubin Potokut për arrestimin e disa personave që...

Ministri italian që nuk i do emigrantët bën shqiponjën dy-krenare

Zëvendës/kryeministri dhe njëkohësisht ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini, njihet si një ndër politikanët me qëndrimet më të ashpra kundër emigrantëve. Megjithatë, kjo nuk e...

‘Shqiponja e Xhakës’ përzgjidhet fotografia sportive e vitit në Zvicër

Të enjten në Zvicër u organizua ndarja e çmimeve “Swiss Press Photo Award 2019”, për fotografitë më të mira gazetareske të realizuara gjatë vitit 2018-të. Fotografia...

Majko nderon me dy çmime biznesmenin që Veliaj i hoqi ‘Shqiponjën...

“Shqiponja e Artë” dhe “Ambasador i Kombit”. Këto janë dy çmimet e larta që iu dhanë filantropit Lazim Destani, gjatë zhvillimeve të Samitit të...

Foto e përbashkët Shqipëri-Kosovë, katër ministrat që nuk bënë simbolin e...

Në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama postoi një foto ku kabinetet qeveritare të Shqipërisë dhe Kosovës shfaqeshin duke bërë shqiponjën. Në rrjetin social Facebook, kryeministri...

‘Shqiponja’/ Fatos Lubonja: Nuk kam konsideratë për atë monument, por nuk...

Analisti Fatos Lubonja mendon se mënyra se si u hoq monumenti i ‘Shqiponjës’ në hyrje të Tiranës konfirmon arrogancën e pushtetit të kryeministrit Edi...

Debati për shqiponjën, Agron Duka: I stisur, të mos biem pre...

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka reaguar sa i takon debatit lidhur me largimin e shqiponjës e cila ishte vendosur në hyrje...

Pasi hoqi shqiponjën, Rama bën ironi edhe me ata që e...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish sa i takon heqjes së shqiponjës e cila ishte vendosur në hyrje të Tiranës. Këtë herë, reagimi i...

“Shqiponja”/ 80 vjet më parë u shkatërrua nga komunistët, sot nga...

Debati për heqjen e monumentit të “Shqiponjës” është kthyer në një mollë sherri mes mazhorancës dhe opozitës, por jo vetëm. Në  krah të opozitës kanë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!