20 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags Shqiptar

Tag: shqiptar

Emergjenca e Covid, “Global Albania Foundation” nismë për të mbledhur fonde...

“Globals Albania Foundation” ka ndërmarrë një nismë të madhe për të ndihmuar shqiptarët në nevojë duke iu përgjigjur emergjencës së COVID-19, në një nismë...

Polici shqiptaro-amerikan rrëfen përballjen e tij me koronavirusin

Pandemia e koronavirusit nuk ka kursyer askënd, qofshin të fortë fizikisht apo me probleme ekzistuese të shëndetit. Një kontigjent mjaft i prekur janë dhe...

Flet gazetari shqiptar që u infektua nga koronavirusi: E zbulova pasi...

Gazetari shqiptar në Belgjikë, Albi Xhunga rrëfeu eksperiencën e tij me koronavirusin, pasi u infektua prej tij. Ai shprehet se pati simptoma të lehta,...

Lobi shqiptar në SHBA letër Trump: Hiq Grenellin, ndihmoi në rrëzimin...

Lidhja Qytetare Shqiptaro Amerikane, në një letër të gjatë publike, i kërkon Presidentit Amerikan Donald Trump që të largojë nga detyra e negociatorit Richard...

Intervista/ “Aplikacioni bëri 50% të punës”, trajneri shqiptar tregon Politiko si...

Kina duket se ka “fituar betejën” me koronavirusin. Lufta tashmë i mbetet Europës. Vendi ku shpërtheu sëmundja vdekjeprurëse, arriti të reduktojë dëmet njerëzore nga...

Merkatoja kuqezi e Lazios, Igli Tare transferon një tjetër shqiptar

Sulmuesi Dean Lico sot ka firmosur për skuadrën e Lazios, aty ku drejtor sportiv është Igli Tare dhe transferime të tilla mund të parashikohen. 19-vjeçari...

Mal i Zi/ Vritet me plumb në kokë shqiptari nga Shqipëria,...

Gjykata e Podgoricës vendosi masën arrest me burg për një shtetas malazez, i cili akuzohet se vrau me armë një shtetas shqiptar. Ngjarja ndodhi...

Virusi/ Ambasadori shqiptar në Kinë: Thirrje familjeve, blini biletat për njerëzit...

Ambasadori i Shqipërisë në Kinë Selim Belortaja në lidhje me ata shqiptarë të cilët kanë kërkuar që të largohen nga Kina e të kthehen...

Itali/ Kapen 16 kg heroinë, arrestohet kamionisti shqiptar

Policia italiane kapi një ngarkesë prej 16 kilogramësh heroinë që vinte nga Durrësi. Droga ishte fshehur brenda një kamioni dhe u gjet nga Guardia...

SHBA/ Gjykata e Nju Jorkut dënon shqiptarin me 22 vjet burg,...

Gjykata e Nju Jorkut dënoi me 22 vjet heqje lirie një shqiptar që synonte të bëhej pjesë e grupit ekstremist Shteti Islamik. Sipas akuzës,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!