18 C
Tirana
10/07/2020
Home Tags Shqiptare

Tag: shqiptare

“Kanë vdekur mbi 6 shqiptarë”, Mark Gjonaj tregon situatën në New...

Mark Gjonaj, shqiptaro-amerikani anëtar i Këshillit Bashkiak të News York-ut, tregoi në “Real Story” se së paku 6 shqiptarë kanë humbur jetën në SHBA...

Manastirliu këshillon 10 mjekët shqiptarë në Breshia: Bëni kujdes me veshjen,...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu zhvilloi një bisedë online me 10 mjekët shqiptarë që shkuan në Itali. Gjatë bisedës, mjekët i treguan ministres se...

Nisen drejt Italisë 103 shtetas, mes tyre dhe shqiptarë. Kishin mbetur...

Rreth 103 shtetas, shqiptarë resident në Itali dhe shtetas italian që kishin mbetur në Shqipëri, janë nisur drejt vendit fqinj të cilët kishin mbetur...

Spitali i Breshias fut në “provim” 30 mjekët dhe infermierët shqiptarë

Dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali për të luftuar koronavirusin, mori vëmendjen e mediave dhe politikës në shtetin fqinj, padyshim dhe...

Ndodhet në ‘zonën e kuqe’, shqiptarja flet nga Italia: Sot është...

Italia tashmë është renditur në listën e shteteve më të goditura nga coronavirusi pas Kinës, ku edhe ndodhet vatra e virusit që ka shkaktuar...

Kinë/ Mësuesit shqiptarë apel për ndihmë: Jemi të izoluar, na ktheni

Në Kinë mendohet se janë rreth 400 persona të cilët studiojnë dhe punojnë aty. Dhjetë mësues shqiptarë të anglishtes të cilët punojnë në një...

Gjosha mendon se edhe opozita ka përgjegjësitë e veta për largimet...

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha mendon se edhe opozita ka përgjegjësitë e veta për largimet e shqiptarëve. Sipas saj, konfliktet politike janë një faktor...

Vasili: Diktatura krijoi makina vrasëse, shqiptarët pasurimin e lehtë e shohin...

Aktori Laert Vasili shpreh shqetësimin se shoqëria shqiptare po shkatërrohet duke promovuar antivlerat në vend të vlerave. Ai vë ën dukje faktin se shqiptarët...

Mesazhi i parë i ambasadores së SHBA-së Yuri Kim: Jam gati...

Në ditën e saj të parë të punës në Tiranë, ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim dha një mesazh për shqiptarët. “Ndihem e nderuar dhe shumë...

KE-ja këshillon qeverinë shqiptare që të përmirësojë paketën anti-shpifje

Komisioni Evropian udhëzon qeverinë shqiptare që të rishikojë paketën anti-shpifje, e të bëjë përmirësime duke marrë parasysh të gjitha rekomandimet e dhëna. Zëdhënësja e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!