23 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Shqiptare

Tag: shqiptare

Ngjela: Shqiptarët sot ndihen si pa atdhe, SPAK të hetojë të...

Avokati Spartak Ngjela është mjaft kritik me drejtuesit shqiptarë, të cilët sipas tij e kanë varfëruar popullin dhe kanë sjellë një pesimizëm të madh. “Varfëria...

Ankesa e policisë shqiptare: Nuk kemi drogë për të stërvitur qentë

Policia shqiptare kap me qindra kilogramë lëndë narkotike, e megjithatë, kur bëhet fjalë për të stërvitur qentë e saj antidrogë, nuk ka drogë. Nisur...

Vazhdon të shtohet numri i azilkërkuesve shqiptarë në Greqi

Tremijëepesëdhjetëetre shtetas shqiptarë paraqitën gjatë vitit 2019 aplikimin për azil. Sipas të dhënave të Shërbimit grek për Azilin, shtetasit shqiptarë renditen të pestët për...

Raporti i Ministrisë së Brendshme italiane: Si vepron mafia shqiptare, lidhjet...

Ministria e Brendshme italiane e konsideron mafien shqiptare si një ndër organizatat kriminale të huaja më problematike në vend. Ministrja e Brendshme Luciana Lamorgese...

Kryemadhi: Të hapen menjëherë negociatat, do të jetë sinjal shprese për...

Kryetarja e LSI-sw Monika Kryemadhi i shprehu angazhimin e plotë në përmbushjen e nëntë kushteve të Bundestagut, Komisionerit për Politikën e Fqinjësisë Evropiane dhe...

Partitë politike shqiptare në Luginën e Preshevës bëhen bashkë për zgjedhje

Krerët e partive politike të Luginës së Preshevës kanë vendosur që të bashkohen në një listë të vetme në zgjedhjet parlamentare në Serbi. Lajmin...

Prokurori i Antimafias Gratteri: Në vitet e fundit kemi shtim të...

Prokurori i Antimafias Nicola Gratteri është një nga hetuesit më të njohur në Itali, i cili ka dhënë goditje të forta mafies vendase. Ai...

Shqiptarët habisin punonjësit në aeroportin e Filadelfias, në valixhe kishin mish,...

Doganierët amerikanë në aeroportin Filadelfias nuk u kanë besuar syve kur kanë parë se çfarë ndodhej në valixhen e dy shqiptarëve, të cilët sapo...

Intervistë/ Suksesi i Serena Lekës pa një “recetë” por me shumë...

Serena Leka nuk është një emër i panjohur, sidomos në fund të vitit 2019-të , e cila u bë e njohur për publikun shqiptar...

Tensioni SHBA-Iran/ Ambasada shqiptare në Turqi mesazh shqiptarëve që punojnë në...

Ambasada shqiptare në Turqi u ka bërë thirrje shqiptarëve të cilët punojnë në Irak që të kontaktojnë me këtë institucion, nisur nga situata e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!